[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: paradoxx
Forum Index » Profile for paradoxx » Messages posted by paradoxx
Message
deci...nu se stie,sau...se stie prea bine incat sa se raspunda ?
poate unora vi se va parea o intrebare aiurea,dar: exista sanse ca din icrele clasicilor ancistrusi sp sa iasa tipuri de voalati,albino,etc?nu vreau sa ma imbat cu apa rece,dar vreau sa stiu daca este posibil
donez
pui de ancistrusi proaspat iesiti din canuta(2zile) eclozati de
aprox7zile.sunt super sanatosi,au crescut repede,foarte repede
chiar.hraniti cu tetra min baby si jbl artemio pur.cu siguranta nu vor
fi persoane existente de prin severin pe forum,dar daca aveti drum...ne
putem intalni.motivele pentru care transportul in alte orase nu poate fi
facut,se intelege.
i-auzi ce tare.acvariu dedicat.superbitate de oras...poti face cum vrei,insa prima varianta pare morbida.de exemplu,eu nu stiu cui voi vinde/dona20de ancistrusi,insa...ca hrana nu ii ofer
mie
imi place la nebunie fundalul.arata a tribal cu ceva influente goth :d
l.as folosi numaidecat.stiu ca nu e realistic100% dar imi place
enorm.zic sa il folosesti.buturugile oricum vor lua din simetrie,si
chiar si fara buturugi,simetria va fi dispersata si mai mult daca vei
avea bolovani maricei
hahahaha da ,dar nu ma vad in stare sa sacrific generatii de puieti doar pentru a.mi satisface privirea la vazul mollylor alaturi de guppy.mai ales ca molly sunt pesti de apa salmastra
sunt
deja in a4a zi de la eclozare,puii stau inca cu taticul lor intr.o
canuta de lut.daca scot cana cu totul,lasand masculul afara si puii
inauntru,mi.e teama sa nu pateasca ceva scotandu.i;ma gandesc ca daca in cana ei au apa aceeasi cu cea din acvariu comunitar si schimbul de apa sa fie imediat,astfel incat temperatura si etc sa fie la fel,nu va fi nicio problema.ca hrana am
cumparat oua de artemia de la jbl la un pret enorm,si tetra mini pt
alevini.inca nu le.am administrat.o pt ca au inca saculetul lor.tineti.mi pumnii,sunt pe cale sa ii mut in"maternitate"(un acvariu diversa 40 de 25litrii)unde vor avea o piatra verde lunguiata si o pompa mica resun1000.e cat2cutii de chibrite.bineinteles,acvariu nu va beneficia de filtru in urmatoarele 2saptamani
deci...pana la urma sa imi fac griji cu privire la carasii cei halapi,sau marimea de aprox 1cm pe care o vor avea puii cand vor iesi va fii suficienta pentru a incepe procesul de crestere cum trebuie?
decat sa iei o pompa de aer,care nu are filtrare,ia un filtru de 25-30 de lei tip cascada.si ai rezolvat.
sunt de acord cu seriouscos.una e sa ceri,alta sa cumperi,si diferit de ele sa vrei sa vinzi
omu se referea sa faceti cunostinta folosindu.va numele reale,el fiind neobisnuit cu nicknameurile,kzr66 pt el fiind ceva personal.
salut.intrebarea nu ar fi cat timp ai putea tine ancistrusul,ci in cat timp ti.ai putea achizitiona un acvariu cu macar20de litrii mai mare,pentru ca nu numai ancistrusul creste,ci si guppyul,care se va simti rau fiind singur,si molly probabil se vor inmulti.si nu,nu iti mananca plantele,dar nu iti face prea multe griji,ancistrusii nu cresc mari si nici prea repede(cel putin nu ca pleco)sper sa poti dispune curand de ceva buget
salut.m.am
prins cu ce ar trebui hraniti puii de ancistrus,vreau sa stiu daca vor
apuca iesirea in lume cu2carasi destul de dezvoltati si fffoarte
halapi,5somni de sticla asiatici-4dungati unu transparent si3cory.si daca trebuie mutati puii,cand trebuie sa o fac?sau mai bine mut carasii?
daca mai stie cineva date despre" vestitul crescator iubitor si pasionat de guppy" sa ne anunte.dorim neaparat sa i se afle identitatea secreta
hahahaha nu cred ca a ajuns si aici faza cu Militari
ar fii bine si frumos sa dureze
pff.citesc inca de la inceput acest topic...incredibil....citesc si nu imi vine sa cred

doar din placerea de a o spune,o spun si eu : " guppy" "guppy" "guppy"
incearca sa le pui nume =))) cand or sa creasca credca or sa fie cam multe,mai ales ca or sa devina mai tertoriale..dar uneori le place la inghesuiala,deci.....
ce volum are acvariul,ai filtrare?
stiu ca este un post mai vechi,dar am ramas uluit.Sunt undeva printre uimire si invidie
 
Forum Index » Profile for paradoxx » Messages posted by paradoxx
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com