[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: paradoxx
Forum Index » Profile for paradoxx » Messages posted by paradoxx
Message
hahahahaha si eu care voiam sa iau neaparat proflora,dar mai mare cea de 160.vezi poate nu ai conectat totul bine,urmareste acest video scurt, sper ca te va ajuta

https://www.youtube.com/watch?v=kq1LXLP5hVk
asta voiam sa intreb si eu acum..circulatia apei se face treptat,la apasarea unui buton de exemplu,sau e constanta?
poate au facut-o in trecut,insa discusii sunt ca ciclidele...la inceput le e teama de orice,apoi te recunosc ca stapan/zeu al mancarii )
Incredibil! am fost lasat fara cuvinte,si cel mai mult pentru rabdarea necesara.din nou,nu am cuvinte.nu o sa uit prea curand setup-ul acesta
hehe presupun ca ai dreptate,mult succes in continuare.Si nu renunta la discusi,si nici la plante.Este uluitor cat de bine ai omologat echilibrul dintre numarul de pesti si oxigenul din apa,astfel incat plantele sa iti reziste fara co2
sunt curios cum se simt tetra neonii cu discusii...ai spus ca nu mai controlezi temperatura,deci....cum se simt discusii cu neonii? agitatia "rasbora"(sper ca am vazut bine)nu ii enerveaza?
Am gasit un blog super interesant cu foarte multe informatii despre fiecare sistem in parte(multe dintre ele imi depasesc cu mult bugetul),poate pe voi o sa va ajute.Mi-a placut si sfatul de la final,pentru un efect mai bun in acvariu

http://blog.homepets.ro/2014/06/ce-sistem-co2-sa-alegem-pentru-acvariul.html
Vin si eu cu 2 intrebari: ce plante ai acolo,si cum o duc fara CO2?
eu in lunile ce urmeaza(maxim 3) vreau sa incep un semi-proiect.un acvariu de 160/60/60.ce coincidenta de masuratori,cu doar 10 cm mai mare.am facut masuratorile cu sotia mea cu cateva zile in urma si sunt in cautare de"maestri" pentru crearea lui.am spus semi,deoarece pestii ii am inca mici,sunt tinuti intr-un 70/40/45 acvariul luat din fostul muzeul de acvaristica din Drobeta Turnu Severin.Si daca tot veni vorba de filtru,as fi interesat de un JBL cristal profi extern,dar nu pentru ciclide.Se spune ca este fff silentios si cu un debit sanatos.in fine.mai multe pe un topic personal in viitorul apropiat.
ca o afirmatie asupra filtrului Resun 2500;da,este chiar ffoarte puternic,nu ma asteptam nici eu,il am de fix 1 an,si nu e nicio urma de uzura,la o astfel de chinezarie am ramas surprins.
hehe mersi pt plante si pt promptitudine,danut.raman dator.pt cei care sunt de prin oltenia,daca au ceva de donat/schimbat,pot ridica personal
as vrea eu ceva pestisori,insa sunt din severin.stii vreo modalitate de transfer sigura?
hehe
mersi de intampinare.nu prea am deocamdata cu ce sa ma laud,o sa fac o
catalogare a tot ceea ce am cum am si DE CE am cum am,de vreme ce o sa
am acces la internet,eu deocamdata avand pc-ul acasa,eu fiind cu pr mea
in gazda.am laptop,dar in gazda nu e net si nici wireless.sa ne auzim cu
bine
Ma numesc Daniel am actualmente 22 de ani,pasionat dintotdeauna de acvaristica.inca de mic doream acvarii de vis,insa pasiunea a fost intotdeauna mai mare ca bugetul.nu cred ca am vreo rasa de peste favorita,si niciuna care sa imi displaca,poate tocmai de aceea se numeste pasiune.uneori cred ca am o adictie.sunt din mehedinti,si sunt mereu in cautare de pesti si plante. Am 2 acvarii deocamdata,ambele semipopulate datorita bugetului.Accept oricand donatii,si pot fi contactat la orice ora pt orice intrebare.Nu ma consider nici incepator,si mai ales cunoscator.Cu totii invatam,depinde doar de mijloace si modalitati. contact: 0726701604 / 0742647466 mcvasciuc@yahoo.com Poate rubrica mea de prezentare e cam pe larg cu anumite lipsuri,si nu o vor citi prea multi,insa asa am simtit sa o fac. Ape Limpezi!
fir.ar.prin mehedinti nu doneaza nimeni nimic?
 
Forum Index » Profile for paradoxx » Messages posted by paradoxx
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com