[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
ajutor  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
cristi386
Member
[Avatar]

Joined: 21/04/2010 15:20:07
Messages: 161
Location: Dambovita
IP:
Offline

dupa ce am facut mutarea la pesti din acvariul de 30 de l in cel de 60l am mai pus inca 30l de apa de 2 statuta .acum obs la pesti ca au cv cand ma duc sai privesc se ascud sau inoata haotic mi se pare ca deschid si ingind gura de multeori ce pot sa aiva ajutatima va rog
[Yahoo!]
mihai86
Member
[Avatar]

Joined: 27/03/2008 15:35:48
Messages: 285
Location: Constanta
IP:
Offline

pai cam vag ... Cati pesti ai? cum i-ai mutat? ai filtru in acvariu sau macar o pompa de aer cu piatra? ai lasat noul acvariu la ciclat? ce temperatura avea apa din acvarii cand ai facut mutarea?
Mai multe detalii! spune tot

Don't force it ... Get a larger hammer.
cristi386
Member
[Avatar]

Joined: 21/04/2010 15:20:07
Messages: 161
Location: Dambovita
IP:
Offline

am in separatoriu vro 40 de pesti care au cam 1 saptamana sant mici si 7 pesti maturi gupyy toti si un sanitar.am burete borborisitor a stat intr-un acvariu cciclat ,am pus apa care era in acvariul de 30l si inca 30l de apa pusa la ciclat de vro 2 zile tempreraturile au fost la fel umpic mai cald in cel nou dar foarte putin.... dar ce fac cum salvez pesti
[Yahoo!]
Kreator
Member
[Avatar]

Joined: 23/07/2004 00:01:56
Messages: 190
Location: Baia Mare
IP:
Offline

cristi386 wrote: .... dar ce fac cum salvez pesti


Da-i la altii. Nu-s de tine. Sigur le va fi mai bine!

<<-->>
sece4u20
Member
[Avatar]

Joined: 27/02/2010 23:36:04
Messages: 201
Location: intorsura-buzaului: brasov
IP:
Offline

apucate si citeste mai mult. tu nu faci diferenta intre a cicla un acvariu si a tine apa la declorinat. astea sunt elementare si fara ele nu ai sa intelegi ce iti explica ceilalti colegi.

mesaj pentru europa si nu numai
cristi386
Member
[Avatar]

Joined: 21/04/2010 15:20:07
Messages: 161
Location: Dambovita
IP:
Offline

revin toti pesti si-au revenit nu a murit nici unul am facut schimburi de apa va multumesc
[Yahoo!]
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com