[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
SALUT TUTUROR MEMBRIILOR  XML
Forum Index » Despre noi
Author Message
MARCO555
Junior member
[Avatar]

Joined: 06/03/2010 14:56:57
Messages: 22
Location: VITAN
IP:
Offline

Sall sunt incepator am un acvariu de 77 de litri facut de mine, am doua fitre nu sunt f performante sau cel putin asa cred sunt chinezesti niste date tehnice despre ele ar fi urmatoarele power 2 w h-max0,6m output 300l-h weigt 0,18 kg dupa aceia mai am o pompa de aer dintraceia gen perdea cu bule un incalzitor de 100 de w termometru plante sincer stiu ca am una care am impresia ca se numeste elodea si mai am un tip de suprafata si inca un alt tip care nu stiu cum se numeste scuze dar sunt incepator si de aceia nu stiu denumirea lor exacta pesti am 2 caraseii am avut 8 neoni 4 i-am cumparat prima oara si supravetuiesc toti slava domnului si dupa aceia am mai cumparat patru dar unul singur mai supravetuieste nu pt mult timp pt ca sta singur pe fund nu stiu de ce specific ca si-a cumparat si un prieten odata cu mine si lui i-au murit mult mai repede in doua zile i-am cumparat de la un tip din obor dar nu cred ca o sa mai fac vreodata prostia sa cumpar din obor pesti , 2 tetra zoni care vad ca nu ii ataca pe celalti specific ca ce 2 tetra au fost primii in acvariu mai am 1 mascul de gup 2 felele dintre care una mi-a nascut 9 puiuti 3 xifo am avut 5 dar o femele si un mascul au devenit apatici si mi-au murit nu stiu motivul mai am 2 perechii de moly sunt f f jucausi si activi 3 rechinii cred sau cel putin asa le spun cei din obor care sunt f afectati de gris dar ii tratez faptul ca am schimbat in totalitate apa le ridic temperatura sper pana la 32 de grade si le pun 5 ml de verde de malachit 4 zile 2 botia 4 sanitari dintr-aia punctati inca 2 micuti cred ca tot din familia pestilor care umbla in grup sun usor portocali dar nu stiu cum se numesc inca 2 mai maricei 5 cm cred sunt galbui cu cate un punct negru spre coada am mai avut 2 scalari mi-au murit nu aveam incalzitor atunci 4 melci oare sunt buni la ceva? si 3 pui de melci dintr-aia care sunt galbeni dar asta prin poze ca la mine in acvariu nu sunt deloc galbenul acela frumos a si lle-am pus si un os de sepia mi-a zis cineva ca este bun pt culoarea melcilor la acvariu i-am facut eu capac si iam atasat in centru un neon de 12 w pietris am dintr-ala rosu din horbachsi alb galbui mai am 2 nuci de cocos taiate pe jumatate si gaurite cam asta ar fi cred de spus despre mine si acvariul meu acum astept sfaturii de la oricine doreste sa ma ajute multumesc mult


ape limpezi si pesti voinici

sece4u20
Member
[Avatar]

Joined: 27/02/2010 23:36:04
Messages: 201
Location: intorsura-buzaului: brasov
IP:
Offline

bine ai venit .

dar foloseste si tu punct si virgula sa intelegem si noi ce vrei sa spui. poti folosi si
-....
-....
-.... cand enumeri ceva este mult mai vizibil.

mesaj pentru europa si nu numai
MARCO555
Junior member
[Avatar]

Joined: 06/03/2010 14:56:57
Messages: 22
Location: VITAN
IP:
Offline

Sall sunt incepator am un acvariu de 77 de litri facut de mine, am doua fitre nu sunt f performante sau cel putin asa cred. Sunt chinezesti niste date tehnice despre ele ar fi urmatoarele power 2 w h-max0,6m output 300l-h weigt 0,18 kg. Dupa aceia mai am o pompa de aer dintra-ceia gen perdea cu bule, un incalzitor de 100 de w, termometru. Plante sincer stiu ca am una care am impresia ca se numeste elodea si mai am un tip de suprafata si inca un alt tip care nu stiu cum se numeste, scuze dar sunt incepator si de aceia nu stiu denumirea lor exacta.
Pesti am 2 caraseii, 2 tetra zoni care vad ca nu ii ataca pe celalti ,specific ca cei 2 tetra au fost primii in acvariu, mai am 1 mascul de gup 2 felele dintre care una mi-a nascut 9 puiuti, 3 xifo , mai am 5 de moly sunt f f jucausi si activi 2 guramy 2 botia 4 zebre 2 pesti galbeni cu un punct negru spre coada si inca 2 pestisori mici rozali cu aripioare negre.
Faptul ca am schimbat in totalitate apa le ridic temperatura sper pana la 28-29 de grade si le pun 5 ml de verde de malachit 4 zile credeti ca ajuta la ceva?
La acvariu i-am facut eu un capac din plastic cu un neon de 12 wati in centru lui , am luat din horbach pietricele rosi si altele alb galbui,si mai am 2 nuci de cocos taiate in 4 jumatati cu gauri in ele
MULTUMESC



ape limpezi si pesti voinici
 
Forum Index » Despre noi
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com