[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Scalari...compatibilitati  XML
Forum Index » Cichlidae
Author Message
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

kid wrote:Pai asta cam asa este si o stiu numai ca acvariul de carantina este ocupat cu niste betta bolnavi si am zis ca mai bine risc. Am impresia ca nu sa acomodat ca nu prea statea cu ceilalti scalari

Nu inteleg de ce te-ai grabit sa cumperi scalarii. Acvariul mare nu e inca gata, cel de carantina e ocupat...Nu merge sa ii indesi pe toti ca intr-o conserva. Ii stresezi si mai mult. Ti-as sugera sa nu mai cumperi nimic acum, ca e pacat de ei.
kid
Member
[Avatar]

Joined: 05/05/2005 22:54:19
Messages: 157
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Acvariul mare nu este gata inca dar nici asta in care stau nu este o conserva are 100l cu vivipari, iar pe betta trebuia sa-i ia cineva duminica si nu a mai aparut Asa ca m-am trezit cu acvariul de carantina plin.
In bazinu de 100 nu este inca ingesuiala iar broasca si soparla(imi scapa denumirea)(daca mai ti minte primele mele posturi) au alt acvariu acum de 70lsi are si fratiori mai mari in vizita (mai aveam 2 broste de vo 5 ani). Asadar nu cred ca este ingesuiala mai ales ca sunt mici mici f mici . Nu i-am intrebat cum stau cu spatiu dar ochiometric din mai multe observati nu este aglomeratie in acvariu
[Yahoo!]
kid
Member
[Avatar]

Joined: 05/05/2005 22:54:19
Messages: 157
Location: Bucuresti
IP:
Offline

+ ca tre sa recunosc ca sunt bolnav cu animalele + nu cred ca banuiesti cate detin in toata casa
[Yahoo!]
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

kid wrote: Nu i-am intrebat cum stau cu spatiu

Ia sopteste-le o intrebare! Sa vezi cum o sa te mai boscorodeasca!
kid wrote: dar ochiometric din mai multe observati nu este aglomeratie in acvariu

Asta e punctul tau de vedere...
kid wrote: +ca tre sa recunosc ca sunt bolnav cu animalele + nu cred ca banuiesti cate detin in toata casa

Nici nu vreau sa stiu. Pe cuvint de onoare. Vai de sufletul lor...
kid
Member
[Avatar]

Joined: 05/05/2005 22:54:19
Messages: 157
Location: Bucuresti
IP:
Offline

esti rea dar ma rog fiecare cu parerea lui
iar daca 24 de pesti majoritatea 2-3cm in 100l insemna aglomeratie dupa calculu din volum acvariu si nr pestilor atunci...
[Yahoo!]
kid
Member
[Avatar]

Joined: 05/05/2005 22:54:19
Messages: 157
Location: Bucuresti
IP:
Offline

tinand cont ca vor fi mutati toti la momentu potrivit
[Yahoo!]
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

kid wrote:tinand cont ca vor fi mutati toti la momentu potrivit

Si care ar fi acela? Nici nu i-ai luat bine si au inceput sa-ti moara...
Nu e vorba de nici o rautate, eu am vrut doar sa te ajut. La urma urmei e acvariul tau si problema ta. Succes!
kid
Member
[Avatar]

Joined: 05/05/2005 22:54:19
Messages: 157
Location: Bucuresti
IP:
Offline

dolly numa intelege gresit ca nu m-am suparat dar nu cred ca asta a fost cauza din care a murit scalaru. Eu zic ca a avut el niste mici probleme ca respira cam des de cand l-am luat si cam se agita. Prostia mea ca nu m-am uitat la tanti care la vandut mai bine.
cand este cazul m-am referit ca 1-2 sapt sa termin acvariul
[Yahoo!]
 
Forum Index » Cichlidae
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com