[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: baldoros
Forum Index » Profile for baldoros » Messages posted by baldoros
Message
Multumesc si tie pt sfat acum scot toate scoicile.
Ape limpezi si tie
Credeti ca pot fi in perioada de imperchere cu toate ca sunt cam mici
Crezi ca au cum sa se omoare in 2 zile daca se bat adica nu se opresc si am schimbat si apa ca pana gasesc sa ii donez cred ca la un magazin,se omoara?
Cam asta o sa si fac...o sa dau unul si iau in acvariu de 250l
Multumesc oricum pt raspunsuri!
Da ok sunt de acord cu tine dar oscarii au abia 7luni nu sunt asa mari ....am 2 sisteme de filtrare foarte bune....au locuri unde sa se ascunda pana acum nu am avut probleme ,sunt de acord cu tine,repet.
Cred ca schimb apa 70% poate se mai calmeaza daca nu ,raman cu 1 oscar iar 1 o sa il donez..
Va salut!!
Astazi am observat ca oscarii mei (au cam 17cm) se bateau si ambii aveau rani si solzi cazuti,inotatoare despicate...i-am surprins cand se bateau si nu am stiutce sa fac si i-am separat ( 1 oscar in acvariu iar unup intr-un vas de 20l i-am bagat si un filtru acolo.
Cum as putea sa-i fac sa nu se mai bata sau sa-i las asa chiar nu stiu ce sa fac va rog ajutati-ma.
Acvariul este suficient pentru ei deocamdata (80cm lungime 40 latime si 50 inaltime...)
Astept raspunsuri !
Va multumesc!
Le dau bine de mancare....Nu ma apuc de el in sensul ca o sa il cumpar direct...si tot ce trb pt el ...in 2zile maxim daca e nevoie,am inteles...
Eu le dau mult de mancare adica le dau fulgi si le dau de multe ori pe zii si destul de mult sunt foarte vioi si fac multa mizerie...uneori mai sar din acvariu cand le dau mancare...
Salut,deocamdata e bun zic eu...cand o sa se faca mai mari o sa iau unul in jur de 300l,sunt de acord cu tine.
Am un canal pe yt cu mai multe video-uri cu oscarii mei si o sa tot pun
Un video cu ei: http://www.youtube.com/watch?v=kLadmIOWiLg
Am citit povestea lui Koala cu Samson&Delilah dar voiam sa stiu asa pe cineva...si daca am vreo nalamurire sa ii scriu pm atata tot
Va multumesc!
Salutaree!
Cine are Cichlidae si are experienta sa dea comm ,vreau sa invat de la voi!
Salut!
Da incearca sa pui o planta de plastic sau ceva dupa care sa se poata ascunde.
In rest e bine...si eu am avut si faceam la fel ca tine.
Bafta!
Salutare si bine ai venit!
(Si eu sunt tot din Pitesti)
Bine ai venit!
Frumos acvariu!
Eu am avut betta si l-am tinut intr-un acvariu(daca se poate numi asa) de 6l si a stat binemersi acolo mult timp...
!!!Nu are nevoie de pompa sau alte chestii...eu ii schimbam apa la 2-3 zile si era foarte ok...
Succes!
Salut...si eu am avut aceeasi problema dar nu chiar asa de grava...
Am fost la un petshop si cei de acolo mi-au recomandat pastilute de sare neiodata(pentru acvariul tau merg 2 pastilute...)
Le-am luat,le-am pus si in 1luna si-a revenit.
Incearca si tu....o sa il ajute!
Scoate broasca de acolo...carasii vindei ,doneazai(este prea mic acvariul pt toate astea...)
Asa am avut si eu un betta la fel se comporta...dar i-am cumparat un acvariu micut(6litri) ...nu foarte adanc pt ca nu are nevoie dar mai lung...
Eu nu aveam filtru si schimbam 80% din apa la 2-3 zile
Incearca sa il separi...ori scoate carasii din acvariul de 30l.
Bafta!
Nu are nimic!
Frumos betta... sa-ti traiasca!
Foarte frumos ...ce sa spun ca si aspect un acvariu de note 10/10!!!!
 
Forum Index » Profile for baldoros » Messages posted by baldoros
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com