[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Shubi
Forum Index » Profile for Shubi » Messages posted by Shubi
Message
Considera rezovat
Apoi, nu stiu, dar la retetele de mai sus eu as incepe cu 2 beri.....inchise, de pH.....
Si acu, daca ma manca, sa fie pana la capat
Are cineva de vanzare o pereche de clovni maturi, sau care depun icre....ma intereseaza ponta
Parca avea un rotifer azi febra, in final mi-am dat seama ca-i mahmureala, le-am dat zeama de varza
Au venit si rotiferii
Copepodele o duc bine

Unul ieftin, pana-n 400x

Intre timp, intrusi in cultura:



Nu reusesc sa gasesc ce sunt, or fi buni, rai, trebuiesc eliminati, cum ?
Bine v-am regasit !
Deocamdata n-am sticla pentru display si nici n-am de gand, cel putin deocamdata, sa platesc preturile care se cer in acest moment. Mai astept, rabdare am....asta am invatat la saraturi
Nu, cu alge hranesti atat rotiferii cat si copepozii.
Copepozii, in caz de contaminare, mananca rotiferii dar nu sunt obligatorii in hranirea lor.
S-un mic update:



O intrega poveste este sa aduci ceva din UK.
A supravietuit transportului doar Nanocloropsis-ul, rotiferii si copepodele nu.
Bricolat rapid 2 reactoare cu banda led alb cald + folie de aluminiu, sa ramana lumina acolo unde trebuie si am recoltat deja 1,5 litri.
Am pescuit din acvariu, cu calm (mult) vreo cativa copepozi, pusi la ingrasat intr-un acvariu de 60 litrii, hraniti bine cu fitoplancton.
Se vad deja multi pui.

Daca stiti vreo sursa viabila de rotiferi, dati va rog un semn
Salut.
Am ceva gasit la Masterblaster, poate mai au si altii de fraguit
Asa cum spune si titlul, cumpar fragmente cu 1, 2 capuri. Astept cu nerabdare detalii in privat. Multumesc
Va salut,
Cunoasteti pe cineva care vine din Anglia in Romania, sau un autobus, microbus, ceva ?
Multumesc
Toti facem uneori greseala asta
Cea mai grea parte, sa ai rabdare
Foarte bine arata, se vede maturitatea-n el
Multumesc de idee domnu'
Am gasit la tehnica dentara

Intr-un final, am reusit si cu sticla
Freza-i din setul binecunoscut de la Lidl, 20 la 15 RON smilie
De taiat, taie bine dar viteza e........cum dai mai tare cum o rupe, s-a dus 50 bani
Daca aveti idee de vre-o sursa de freze diamantate bune la noi, va multumesc anticipat.

Nici un deranj Bogdan, da un semn in pm.
Multumesc ursuletzu’ dragutz’

Se poate face si cu plasa frezata si cu gauri pentru impletire cu fir de pescuit. Hotaraste ce tip vrei, trimite materia prima si da-mi cotele. Ti-l fac numai sa nu ma pui la impletit
 
Forum Index » Profile for Shubi » Messages posted by Shubi
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com