[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Gege
Forum Index » Profile for Gege » Messages posted by Gege
Message
Multumesc Gabi C, m-am gandit si la asta, sa pun f putin substrat acolo, cand imi vin plantele sa delimitez cararea cu plantele.
Si in felul asta o sa am o carare neagra si frumoasa.
Alte idei?
Salut, da, doresc sa fac drumurile cu monado, sa fie maronii "natural"
Ce ma doare este ca nu vreau sa se amestece, stiu ce inseamna ce zici tu acolo, doar ce l-am cernut pe asta negru sa scap de monado ).
Ma gandesc sa fac un fel de gardulet din buturugi mici, legate intre ele, dar se duce din naturalete, cred.
Alte idei?
Hello, sunt si eu in acvarist mediu , dupa multe setup-uri si acvarii schimbate, am ajuns la un JUWEL de 60L, am confectionet o lampa suspendata cu 2x24w 865 Phillips si o banda mica LED pentru nocturn si am lipit folie mata pe spate.
Dupa toate astea, am inceput sa lucrez la setup, am achizitionat o radacina, prefer si imi place substratul negru, chiar daca o sa primesc critici nu o sa ma renunt la el.
Ideea mea este ca tot substratul o sa fie acoperit de gazon si diferita plante pitice.
De ce apelez la voi? m-am blocat nu stiu cum sa fac sa construiesc drumurile, am monado si vreau sa il folosesc la drumuri, dar as vrea sa nu se amestece cu cel negru, cum pot face asta?
Deci sunt in pana de idei, am incercat pietre, dar poate nu au dimensiunile potrivite, ceva nu se leaga. Va rog sa ma ajutati daca puteti, scuzati lumina slaba, era de dimineata.
Da, m-am gandit si eu mai bine, decat sa imi iau o sursa sa faca galagie si aia, mai bine imi iau asa ceva. Imi face un prieten o placa cu 3 iesiri sa pot sa controlez 3 randuri de benzi sau leduri.
Restul este cancan . Va multumesc pentru raspunsuri la toti !
As putea sa folosesc asa ceva alimentat la sursa?

http://www.ledlight.ro/?p=productsMore&iProduct=245&sName=Alimentator-LED-10W,-300mA,-30-42W

Inca ceva, curentul constant este acelasi cu cel continuu nu?

Mersi
Hello la toata lumea sunt Dragos,

Doar ce m-am inregistrat si ma scuzati daca s-a mai discutat, am tot citit pe forum despre leduri, iluminare leduri etc. Poate am omis chestia asta cu sursa de pc.
Ca sa pot controla intensitatea luminoasa imi trebuie o sursa dimabila. Intrebarea mea este, sursa de pc poate face asta? este ea dimabila?

Mersi,

Am un acvariu hailea f60 argintiu, cu o lampa pl de 24w culoare alb/albastru din stoc.
O sa vreau sa imi confectionez o instalatie led cu, culori uv(mov), albastre, albe, rosii.
O sa fie o banda de 30 cm lungime latimea ma mai gandesc.
 
Forum Index » Profile for Gege » Messages posted by Gege
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com