[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Cmariusgabriel@gmail.com
Forum Index » Profile for Cmariusgabriel@gmail.com » Messages posted by Cmariusgabriel@gmail.com
Message
Multumesc de recomadari, As dori sa ma ajutati cu o lampa daca se poate
Buna ziua din nou. Am dat comanda la baietii de la aquadec de acvariu si tre sa vina zilele astea cu dimensiunile 65x35x38cm sticla de 8mm si capac.
Doresc sa dau coamda si de echipamente si in urma ce am mai vazut pe aici am decis si rog parearea voastra:
1.filtru Eheim Substrat Pro 130 cu Eheim Substrat Pro
-Seachem Matrix 1000 ml – VRAC
-Sera Siporax vrac 1l
Intrebare: am vazut in magazine si pe net ca iesirea de la filtru face turbulente mari valuri, ar trebui sa iau alta iesire puteti recomanda?
2. Incalzitor Eheim thermocontrol 100W
3. Termometru Dennerle Nano HangOn
4. Substrat fertilizant Dennerle DeponitMix Professional 9in1 2.4kg
5. Sol fertil Dennerle Scapers Soil 1-4mm 4 l
6. strtaul de nisip/pietris nu m-am hotart inca.
Daca se poate sa-mi recoamdati o lampa?
O zi buna!
Va multumesc pentru raspunsuri.
1.Cred ca o sa dau comanda de la aquadec cu dim 65x35x35 sau mai am vazut un Dennerele de 70l 50 x 36 x 39 cm (W x D x H)
2.Filtru Extern Eheim classic 250 si o sa iau materialul care l-ai propus plus incalzitorul.
3.O sa iau cele 3 tipuri de substraturi(activ, nutritiv si inert)
4.Decorul rocile si creangile cred ca o sa le iau local din magazine ca sa le vad sa-mi fac o idee..
5.La plante inca nu stiu nimic. o sa caut sa incep cu cele usoare.
6.intrebare trebuie neapart sa incep si instalatie de Co2?puteti sa-mi recomandati unul?
7.Pesti neoni cred...
8.Lumina habar nu am sunt si scumpe in...mi-a placut modelul asta da nu stiu daca e buna Lampa LED AquaLighter Slim 60cm, 6500K
9.La aquadec e diferenta de calitate intre sticla normala si ultraclara?
Buna ziua! Dupa vreo 10 ani doresc sa incerc cu fetita mea un acvariu plantat. Am un mobilier de acvariu cu dimensiunile 65cm x35cm(Lxl).
Prima intrebare e ca nu stiu ce dimensiune sa aleg, am pus ochii pe doua modele Dennerle 55l si un Eheim(60x35x35), sincer imi place mai mult modelul de la Dennerle pentru ca are sticla curbata.
Acvariul vreau sa il echipez cu filtru extern, lampa instaltii si tot c-am ce ar trebui, acu sunt la faza de documentatie si rasfoiere pe aici pe forum. Momentan sunt blocat la primul pas de a alege un model sau poate aveti alte variante.
O zi buna!
 
Forum Index » Profile for Cmariusgabriel@gmail.com » Messages posted by Cmariusgabriel@gmail.com
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com