[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: nickvvv
Forum Index » Profile for nickvvv » Messages posted by nickvvv
Message
nu-s bune la 60 decat daca ai 2 unul langa altul
Edy, le trimiti la Medias?
Daca da pun si adresa si-ti multumesc frumos de deranj si de neoane.
N.Cotei
era unu' care zicea ca moka nu exista desi eu sunt sigur ca am baut cafea din aia...Daca e curierabil il vreau eu...moka, desi asa ceva, punctez din nou, nu ecsistadeci platesc un 25 lei ceea ce e juma din pret si prin urmare fac 2 plecaciuni in fata ta...
Daca e batjocura/gluma sau cum ziceti voi "caterinca" sper sa se bucure altii .
Asta e motivul pt care n-am dat adresa...
doar un 0747 333 436 cu bip ca am minute si sunt interesat...
Nu ma lasa sa editez...
am vazut acum desenul nou si am inteles ce vrei. Eu nu as da nici o gaura jos....CO2-ul in exces lasa-l sa iasa pe unde iasa el la final, difuzor de care o fi...
Cum ziceau colegii nu e bine sa bagi si aer impreuna cu apa...aerul in primul rand iti diminueaza mult debitul pompei...apoi aerul se va ridica impreuna cu CO2-ul care e in cantitate mica si nu va avea efectul dorit de tine. Daca iti plac bulele pui o pompa de aer altundeva, dioxidul de carbon e bine sa il circuli prin acvariu, ai vazut si la reactoare care e principiul...
In ce priveste debitul pompei il poti splitui...Fa-i un teu si pe o iesire pune si un robinet cat sa poti regla ce intra in reactor si ce se duce direct in acvariu sau indirect printr-un alt sprit ca sa nu ai curenti, sau nu stiu, faci un glob si gauri in toate directiile
no da-o-ncolo....ai scris pompa aer....daca ai gresit tu nu ma corecta pe mine.....ia mai arunca o data privirea pe desen. Dupa pompa de aer pui valva unisens si precis nu vine apa la pompa.
Daca altceva vrei sigur nu ai explicat pe intelesul meu la inceput....dupa ce m-ai citat s-a umflat orezu-n mine si nu am continuat cu cititul.
valva unisens dupa pompa.
seamana dar nu rasare....nu-s penati, si-s rai....dar caut si va zic si ce sunt. Am si eu si la mine nu s-au inmultit excesiv asa ca-i tin inca, mie-mi plac.
Nu aia e problema....metalul ala nu e aluminiu ca s-ar fi corodat deci e clarotel inoxidabil...si asta inseamna ca trebuie sa cauti in alta parte.
Herr, din obisnuinta ai pus aparatul pe trepied si l-ai uitat acolo? Sau ai apasat pe inregistrare si credeai ca faci poza? Misca un pic si tu, nu te baza doar pe Xenia...
Faina si albastra
edited by koala: Nu mai scrie cu diacritice! Merci!
...ye,ye...
Herr, ce faini is scalarii tai...ai mei sunt mai mari dar inca nu i-am invatat cu 1.25 salinitate...
eu, eu, eu priiimul.
Dap, eu vad un + si un - deci cred ca se dimeaza in acelasi timp dar la 6 neoane sa dimezi 3 perechi nu mi se pare chiar asa un impediment, adica ai totusi 3 grade de libertate .
poate nu-s pereche....al meu, rozaliu depune dar guppy nu le fecundeaza
Mai apar herr, dar nu le vedem noi.
Uita-te la socluri mai vechi si o sa vezi ca-s toate oxidate.
LOL....poti sa-mi zici cum vrei, am dat-o-n bara. Am vazut ca nu are localitatea trecuta si eram ferm convins ca-i din Bucuresti. Imi cer SCUZE sincere.
Pai cam nimic, in afara de faptul ca nu face pestele cat transportul si cam ramai fara aer daca iti tii sufletul la gura pana se chinuie cineva sa ti-l ambaleze si sa ti-l trimita.
Daca te uitai pe anunt observai ca nu-i de la noi din sat
Mai oameni buni...stiu ca suna bine sa primesti ceva din donatie dar va ganditi ce inseamna pt cel care da? Ma arunc si eu la 2-3 discusi, cateva animale marine(pescuite)....ca acolo s-ar justifica sa-l chinui pe om sa le ambaleze si sa platesc eu un curier dar cand e vorba de un peste de 10 lei sau poate mai mult chiar nu ganditi? Mergeti la petshop si va luati nu mai zapaciti oamenii ce dau ceva benevol.
eu am primit dublu, o sa duc vreo 2 la scarbici ca acolo mi s-a prins un peste la pompa si acum e mai pustiu decat inainte...
Domnilor, Andrei asta de care ziceti m-a sunat azi(dupa ce ieri mi-a scris) si se pare ca voi fi si eu unul din norocosi. Tin sa subliniez ca si-a amintit de mine si-mi trimite creveti ca asa i-a venit lui...
MULTAM FAIN Andrei.
Mama ce m-as rade sa vada sotiile voastre cu cat tupeu va puneti voi pozele cu dadacele pe forum...))Pacat ca mi-au crescut copiii si nu pot sa angajez si eu o dadaca, sa vedeti voi cum ar planta microsorum in bucatarie si ar da jos ciano in living...
 
Forum Index » Profile for nickvvv » Messages posted by nickvvv
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com