[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Yanisciabuca
Forum Index » Profile for Yanisciabuca » Messages posted by Yanisciabuca
Message
Am primit un acvariu de 300l ?i am gasit un set de co2 de la JBL care este 40-300l. Ajunge? Setul este JBL pro flora co2 basic set un.
Am un acvariu de 54l advanced led 60, un filtru eheim aqua ball, un termometru eheim 50 w, si am testat apa cu jbl scan 7 in 1. Am No2 de 0.25 si Co2 de este sub 15 si folosesc jbl pro flora basic bio set co2. Ce ar trebuie sa fac. Aici sunt valorile.
Am un acvariu advanced led 60 cu un filter eheim aqua ball 60 si m-am decis sa schimb apa. Dupa ce schimb apa spla si filtrul. Cu vreo jumatate de ora inainte am fost la Hornbach si mi-au spus ca trebuie sa spal burete storcandu-l in apa de la acvariu. Am facut asta si acum acvariu este super murdar. Ce sa fac?
Am un acvariu advanced led 60 ?i acum 2 s?pt?mâni am cump?rat mai mul?i pe?ti printre care se aflau 3 femele guppy ?i 1 mascul guppy. Am cump?rat un nou filtru aquaball 60 deoarece primul mini biologie 2 nu mai era bun ?i dup? ce au mers împreun? pentru 3 zile am scos filtrul vechi. Când am achizi?ionat filtrul am cump?rat 10 pe?ti neon. Totul merge bine pân? acum 2 zile când a murit masculul guppy. Urm?toarea zi o femel? guppy, azi înc? o femel? guppy. Mai am numai una. Va rog ziceti-mi ce ar trebui s? fac
 
Forum Index » Profile for Yanisciabuca » Messages posted by Yanisciabuca
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com