[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: AndreasVl
Forum Index » Profile for AndreasVl » Messages posted by AndreasVl
Message
M-ai mai linistit. Mersi.
Ma poate ajuta cineva, zicandu-mi daca acesta este ancistru sau pleco? Multumesc
Si e aceeasi. Am pozat-o din doua unghiuri.
Dar pe aceasta am lasat-o in acvariul mare,nu am mai pus-o separat nicaieri ..
Poza 2
Salut . Este a doua zebra in aprox 2 saptamani care imi moare , cred, din cauza burtii umflate. Isi poate da cineva seama daca aceasta era gestanta sau "doar" bolnava? Multumesc...
Si un fluval u2 , ar fi ok ?
Salutare . Este ok daca am procedat asa in privinta acvariului pt inmultirea zebrelor ? Are 12 litri si am sa pun 50% apa din acvariul deja utilizat si 50% apa fiarta si racita si sa o setez pe 24 de grade C ? Plasa ce se vede in acvariu , este tifon din acela pt strecurat branza. Nu are nimic chimic. Va rog, am nevoie de un raspuns ..
Ma ajuta cineva ?
Poza2
Poza
Salut . Zebra din poza de mai jos poate fi gestsanta ? Daca da, cand ar trebui sa o pun intr-un alt acvariu pentru depunere impreuna cu 2-3 masculi ? Multumesc
Pai chestia e ca in orasul meu nu gasesc crevti, am sa merg special in altul pentru a lua cativa , asa ca nici prea multe drumuri nu mi ar pica prea bine .. Acvariul prietenului are 100 de litri ..
Am de gand sa renunt astazi la pangasius , vreau sa l donez unui prieten. As putea gasi un filtru cat de cat bunicel pentru acvariul meu cam pe la 150 ron? Tind sa cred ca xipho ar putea sa manance crevetii si fara sa vrea intrucat au dimensiuni destul de mari(atasez o poza cu unul din ei mai jos) melcii nu ar putea sa pape si ei crevetii? ??. Mersi !!
La ce pesti ar trebui sa renunt pt a putea pune si creveti? ??[img]. Mentionez ca Am si doi melci care observ ca recent au facut si niste puisori.
Da, sper sa ajung ??. In rest, celelalte specii pe care le am, sunt compatibile intre ele ? ??
Mersi mult pr sfaturi. Am sa incerc sa indeplinesc anumite conditii pe care mi le ai spus .. Mai am multe de invatat, observ ..
Salutare. Sunt incepator asa ca as vrea niste mici pareri despre acvariul meu.. Am achizitionat acum aprox o luna acest acvariu Aquael de 112 litri si detin in el 17 neoni,6 zebre, 3 molly, 3 sanitari , 2 platty,2 xipho si un pangasius ce are forma de rechin . Ar trebui sa mai renunt la anumiti pestisori ? . Detin un substrat pentru plante JBL si m-ar interesa si ce sanse au acestea sasupravietuiasca in acvariul meu .. Multumesc.
In final, ce pesti mi-ati recomanda sa-mi iau daca voi avea red cherry???
Va multumesc pentru sfaturi . Acvariul este de la o cunostinta care a investit in el vreo 2500 de lei, apa o schimba la vreo 7-8 luni si atunci aprox 50% din ea , de unde deduc faptul ca are niste pompe destul de bune . Sunt la inceput si s-ar putea sa vorbesc prostii . As vrea sa tin pesti pasnici in principal, guppy, neoni, xipho , carasi, sanitari, zebre ( sper sa fie pasnice aceste specii ) multumesc
 
Forum Index » Profile for AndreasVl » Messages posted by AndreasVl
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com