[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: mugurel
Forum Index » Profile for mugurel » Messages posted by mugurel
Message
dan.pavelescu wrote:Vreau niste zoasi si pe vaca milka

Pai e cam vaca si talie, sigur o vrei sa-ti domine peisajul? E frumoasa, sanatoasa, incarnata bine, numa` ca nu da si lapte...
Pune iute dejtu` pe ce vrei
La multe din fraguri le voi da drumul, si cred ca o sa ma despart si de aceasta milka mare 20Lx15lx25h, cu o baza cat un pumn de copil, la fel cum si plate-ul cu polipi (guri) verzi de mai sus are peste 12 cm diametru.
Discutam punctual pentru orice cerere.
Ar mai fi unele:
Cum vine primavara, m-am apucat si eu cu mare zel de o mica gradinita:
Poze modeste:
Acu` ca l-am cunoscut in sfarsit pe tanarul moderator, si chiar a parut om serios, ii zic in fata: pe vremea mea plantele erau verzi si frumoase , nu gasesti vreo metoda de a scoate fierul din apa sa nu mai rugineasca in halul asta si sa fie si ele verzi ?


PS Gata, ma intorc la saraturi pana nu mi-o iau pe aici.
Merci George, alta
Sa se mai imbuneze vremea, sa mai dezvolte ceva baze solide fragurile, ca vad ca a facut sa ajunga la toti
Un curatitor cu presiune, profi, care baga apa fierbinte, face minuni fara a afecta minunatia dendrologica, eventual un retus cu un curatitor cu aburi ....
Multumesc johnny pentru pompa Tunze, functioneaza ireprosabil.
Blue pearl mai scot pete (dungi) de rosu, eu am si parca-s tigeri.
Eu ce as mai putea spune, sa-i urez sanatate si sa scoata la mezat fragurile alea pitite pe nisip...
Eu zic ca-i mascul, dar un indiciu: la stres nu arata dungi longitudinale? Caz in care ar fi femela sigur.
Da, dar scapa de o filtrare speciala pentru acest pico, care in orice combinatie viata lunga nu prea are cum sa aiba ...
Sau, cand ia un lot masiv de corali pentru cel mare, ii aseaza frumos de o poza in pico, o baga pe net si lasa apoi pe altii sa aiba vise erotice pe google cu un pico functional.
Blue14 wrote:
mugurel wrote:Ar avea o sansa legat in serie cu cel mare si sa primeasca apa cea mai curata, eventual dintr-un reactor la picatura.

Sa il leg in serie cu sumpul as putea, sa primeasca apa din sump.

In sump e prea mare amestecul, tot dintr-un reactor sa-si ia apa ar fi de preferat pt SPS.
Ar avea o sansa legat in serie cu cel mare si sa primeasca apa cea mai curata, eventual dintr-un reactor la picatura.
M-am pricopsit cu acest coral la o achizitie de piatra vie acum 4 ani, cand parea un burete.
Este de un verde flourescent, asa cum se poate vedea (culoarea aproape de cea reala) in postare 24 din
http://www.acvariu.ro/forum/posts/list/20/32802.page
O poza mai de aproape si una dupa ce am atins colonia sa-i vedeti structura:

Mai are cineva, eventual alta culoare?
Una de ansamblu
Si mai am dar vad ca umplu tot pe aici
Cateva cadre mai vechi, needitate (nu ma pricep):
ciprian wrote:

Salut,.
...si bine ai aparut,..
Eu sunt apropiat geografic ,asa ca poate te induri, macar o palarie sa trimiti la Piatra Neamt, cand umbli la ei,..


Am umblat deja gratarul este plin, nu prea ies bine in poze, dar incerc.

Inca un cadru cu multe si marunte, asta a fost politica pana acum: daca rezista fragurile mici, au loc sa tot creasca, nu am riscat colonii mari.

 
Forum Index » Profile for mugurel » Messages posted by mugurel
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com