[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: seriouscos
Forum Index » Profile for seriouscos » Messages posted by seriouscos
Message
astept poza , dupa verdictul
este gravida? ai o poza cu ea , este agresiva daor cu masculi este agresiva doar cu femele cu puii , ce acvariu ai cati litri?
salut ! Bine ai venit printre noiiii !
Cumpar acvariu de la 40L pana la 60L in bucuresti orice volum cuprinsa in 40-60L astept pe privat sau la nr telefon 0768020466
multumesc.
1 mascul caeruleus 5-6 cm
1 mascul red zebra aprox 5-6 cm
3 caeruleus intre 3-4cm neconfirmati
2 msobo msobo magunga - aprox 3-4 cm
1 demason - 2-3 cm

pe vivipari , guppy,platy,moly,xipho sau sanitari orice rasa. :thankyouyellow:
am inteles , si de la cati cm incep femelele sa se imperecheze? si cum imi dau seama ca are puiuti sau vrea sa depuna?
cum vine asta? in general ajuti tu pestoaica sau se descurca singura?


https://www.youtube.com/watch?v=_hFGJ-bS72s
superb , bravoo
am inteles .
problema se poate sa fie de la el sau de la ea... pana nu se vor atrage reciproc nu se vor inmultii
in primul rand daca ai niste poze , iar daca masculu nu o accepta pe femele trebuie alta... asteapta si alte pareri.
scuze.
SChimb cateva fire de plante Hygrophila corymbosa , dau la schimb cu orice peste - Molly,platy,guppy,xipho,sanitari. lasati-mi un nr de pesti cati dati pe acteste plante . ape limpleziiiiii

imagine https://imageshack.com/i/f0a00276j
salut , bine ai venit
salutare , bine ai venit .
pestisori cu nas rosu se numesc Hemigrammus bleheri , daca vrei sa sti , daca nu lasi asa cu nasu rosu
suntem o comunitate care ne ajutam intre noi , si dam sfaturi foarte bune .
acvariul cel mare da ar merge cu scalari dar mai bine cu ciclide malawi sunt mai rezistente.
Succes in continuare.
nu , acest comportament il are probabil pentru ca ai tinut-o in maternitate si este speriata sau stresata.
Avand in vedere un lucru , depinde de mediul care il oferi oricarui peste si in ce conditie ai grija de el orice peste este rezistent la boli sau la orice , totul depinde de tine .
melanotaenia , este si el un peste rezistent si frumos.
da ciclidele malawi sunt mai rezistente , eu stiu decat substratul , plantele nu am idee , multa bafta
cand osa fete lasa-mi mesaj sau lasa aici mesaj cum vrei doar sa-mi spui , multa bafta.
si eu sustin cum spune colegul , ciclidele africane malawi , Mult succes in continuare si asteptam poze si tinene la curent.
Ape limpezii
 
Forum Index » Profile for seriouscos » Messages posted by seriouscos
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com