[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: vladbodnar8
Forum Index » Profile for vladbodnar8 » Messages posted by vladbodnar8
Message
Vand pui de maingano, aprox 1,5 cm. 4 lei bucata.
0745042040 sau pm. Ms!
oare e elongatus mai "nereusit"?
Femele gusate :-)

image
image
trebuie sa invat sa fac poze
Am aplicat folia auto care o recomand cu placere, se aplica f usor si in plus e 13 lei coala 300 x 50.
Pe langa asta am pus cateva pietre. :-)
Merci dragos! O sa ma duc maine sa caut folia si pietre.
Voi revenii cu poze. :-)
O sa fac mai multe modificari dupa ce o sa mai aduc pietre. Aranjamentul e provizoriu.
Folia auto are o parte cu lipici ca si clasicul autocolant de mobila? Sau se poate aplica prin umezire pe exteriorul acv?
... Cam asa arata "oaza" pestilor mei!
Cel mai probabil voi mai adauga pietre, mi se par putine.. iar pentru background inca nu am gasit folia potrivita. Nu vreau autocolant pentru ca se vede doar lipiciul albicios, as prefera folie electrostatica care se lipeste cu apa. Inca nu am gasit pe negru, doar modele cu corali sau alte plante care imi displac. :-|
ps: Merci @dan_florin pt. noii locatari; o pereche de maingano foarte frumosi
inca 2 poze, poate sunt mai explicite. amandoi crezi ca sunt pseudotropheus aurora? pe cel mai mare nu prea apare galbenul specific.
luciano_a wrote:sal!

imi poate spune cineva cum pot edia un anunt deja postat la rubrica de vanzari ? as vrea sa modific pretul la un produs pe care il am acolo la vanzare.

multumesc!



Primul topic pentru vanzari spune asa:

"" Topicurile din cadrul ariei "Vanzari" sunt de tipul "closed topic"!

- Asta inseamna ca nu puteti reveni ulterior, cu modificari in topic... ""


Nu is aurora.
Eu folosesc siteul asta cand am dubii http://www.cichlid-forum.com/articles/african_cichlid_genus_gallery.php dar in situatia de fata, degeaba.
Am impresia ca sunt ceva hibrizi. :-S
Am in acvariu 2 ciclide africane pe care nu ii pot identifica. :-| Se impaca chiar bine, nu se bat, nu se alearga, ba mai mult inoata mereu impreuna.
Asadar, de la cei cu mai multa experienta astept pareri referitor la specia lor.
Scuze calitatea pozelor, is tot timpul in miscare, impotriva pozelor. :-P
Denis90 wrote:fac capac si am sa pun 1 neon sau 2...si in legatura cu lipirea ce are siliconul e intarit sa e sticla de 4mm. trebuia lasat mai mult?


In situatia ta trebuia lasat 72h pt siguranta. Siliconul da impresia ca e uscat, dar nu e. Trebuie sa iei in considerare ca 1 mm silicon se usuca in 24h.
Iar despre lumina din capac e suficient un neon.
Denis90 wrote:
vladbodnar8 wrote:Nu vreau sa fiu rau... dar, ar fi multe de zis! Succes!



Spune da un sfat


Inlocuieste pietrisul/nisipul colorat cu unul natural, nu stiu eu multe despre plante, dar, nu vor supravietui in situatia de fata cu siguranta.
Mopanul pune-l in picioare in cazul in care nu il inlocuiesti.
Cat despre volumul de apa, nu e mare.. (avantaj: apuci sa o aduni destul de repede) avand in vedere ca ai pus apa a doua zi dupa ce l-ai lipit.
E ok ca faci capac! Sper doar sa nu pui becul ala in el.

Succes!
Pune burete pe sorb si mancare zilnic dar mai putina decat de obicei. Sper sa nu mai ai probleme.
O zi buna,
Vlad.
Neata Oddy!
Bureteii laterali ai filtrului jbl functioneaza ca si prefiltru, de aceea sunt incarcati in halul ala, un burete peste sorb ar fi solutia incat sa nu mai deschizi atat de des canistra.
Buretele din mijloc arata ca si la o folosire de o luna fara curatare, pe cermec totusi predomina culoarea alba, e normal sa ai particule pe el, asta e rolul lui.
Nu vreau sa fiu rau... dar, ar fi multe de zis! Succes!
Asa cum spune si numele titlului, ma intereseaza pesti cyrtocara moorii, 2m 6f.
Contact: pm sau telefon: 0745042040
Is facuta cum trebuie, ,, nea Nelu" zicea ca un punct de sudura rezista la 1000 kg forta, suportul e facut din cornier si teava patrata doar de 20 mm, sper sa nu am surprize...
Intre acvariu si placa de pal am folie care se pune sub parchet, 6 straturi.
Referitor la suport nu ma deranjeaza ca e 1 pic mai mare, am dubii sincer pt sustinerea greutatii...
 
Forum Index » Profile for vladbodnar8 » Messages posted by vladbodnar8
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com