[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
NLS Cichlid  XML
Forum Index » Hrana
Author Message
pomi
Senior member
[Avatar]

Joined: 23/01/2009 22:01:46
Messages: 1089
Location: Bucuresti-Pajura
IP:
Offline

A vazut cineva pe la vreun petshop hrana asta ?

image

Biotop Malawi || Biotop Amazon
stiucarul
Member
[Avatar]

Joined: 22/12/2008 14:01:54
Messages: 134
Location: Baia Mare
IP:
Offline

Nu cred ca vei gasi asa ceva la noi.
Dar poti comanda de aici:
http://www.ta-aquaculture.co.uk/
Pe bara din stanga , apesi "Spectrum" , acolo gasesti.
Am vazut ca trimit frecvent in Bulgaria , nu cred ca nu ar trimite si la noi.
bobesku
Senior member
[Avatar]

Joined: 17/05/2010 17:13:22
Messages: 953
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Am comandat si am luat, iata dovada

image

Se face comanda de aici: http://myworld.ebay.co.uk/feedmyfish-co-uk/

Ca totul sa mearga snur, este necesar un cont pe ebay.co.uk si neaparat plata prin PayPal, care asigura tranzactia.

Transportul a fost 8 lire, si a durat fix o saptamana (posta romana, se misca ca dreaqu, ca altfel cred ca le luam si cu 2-3 zile mai repede).
Coletul ajunge prin posta romana, instiintare la adresa de livrare prni recomandata. Este musai sa va prezentati cu buletinul si sa semnati.

Va doresc pesti sanatosi si frumosi.

PS Da dom`le, s-ar putea sa primesc injuraturi cum ca de ce nu ne-am combinat la transport... Pai nu eram sigur ca merge treaba. Acum ca am fost cobai, sunt sigur

This message was edited 2 times. Last update was at 06/12/2010 23:25:14


Ciclide Malawi | Regatul Bettanului | Dwarf Puffers | Mr Puffini | Paradise Kingdom | Black Betta Miraje
pomi
Senior member
[Avatar]

Joined: 23/01/2009 22:01:46
Messages: 1089
Location: Bucuresti-Pajura
IP:
Offline

Sa ne zici cum merge la pesti, iar la urmatoarea comanda, sigur ne combinam mai multi.


Biotop Malawi || Biotop Amazon
bobesku
Senior member
[Avatar]

Joined: 17/05/2010 17:13:22
Messages: 953
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Pai, am dat fuga intr-un suflet sa le ridic si cu ocazia asta am prins prima masa de seara speciala - NLS pentru copilasi. Le-a placut? La naiba, au mancat ca spartii...
Culmea este ca am facut testul suprem. Am dat 3 bobite si la betan. Asta, este cel mai fitos din casa la mancare. Daca nu are aroma de Ocean Nutrition, fie frozen, fie Atisson Betat Pro, NU e bun. Si surpriza, a mancat ca apucatu, si mai vroia.

Io zic ca e smechera mancarea asta. Nu degeaba este laudata peste ocean. SI mai avem si ilustrii membri care o folosesc cu succes

Seara buna, somn lin va doresc, visati usor... pesti maaaari... si colorati. Africani, bineinteles

This message was edited 4 times. Last update was at 07/12/2010 01:00:50


Ciclide Malawi | Regatul Bettanului | Dwarf Puffers | Mr Puffini | Paradise Kingdom | Black Betta Miraje
calin_gherman
Ultra High Member
[Avatar]

Joined: 01/10/2007 21:59:26
Messages: 1802
Location: Cluj Napoca
IP:
Offline

Eu de aproape 2 ani ma tot intreb din ce e facuta NLS-ul asta...in special Cichlid formula. Daca la A+Thera lucrurile sunt clare...contine usturoiocilina , la primul sortiment ma tot intreb...cum poate sa mearga atat de bine la TOATE tipurile de ciclide??? Cand am inceput sa dau la tropheusi m-am tot asteptat sa vreun episod de bloat, avand in vedere ca astia-s strict ierbivori, spirulina fiind mancarea lor de baza. Au trecut aproape 2 ani de cand am tropheusi, hraniti zilnic cu spirulina+BLS Thera+A + NLS Cichlid formula, ad libitum...adica pana la saturatie, de 2 ori pe zi, dar ci post negru in week-end....absolut nici un accident!
Cum poate satisface NLS Cichlid formula necesitatile sud-americanilor de tipul Apistogramelor, scalarilor, dar si ale africanilor carnivori (frontosa), omnivori, dar mai ales ierbivori?!
Pentru ca, intr-adevar, orice posesor de Tropheusi care se respecta, peste ocean, hranesc pestii lor NUMAI cu NLS, in combinatia de mai sus!
Amazing food !

http://www.acvariu.ro/coppermine/index.php?cat=12817
[Email]
 
Forum Index » Hrana
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com