[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
asociere black molly cu tetrazona  XML
Forum Index » Vivipari
Author Message
dadu
Member
[Avatar]

Joined: 11/02/2003 13:01:38
Messages: 265
Location: Mangalia, CT
IP:
Offline

am acvariul de 70 litri populat cu numai 8 buc. tetrazona de asta vara, sunt destul de mari, erau de cand iam cumparat. Am nevoie sa introduc in acvariu 1 sau 2 masculi de black molly si nu stiu daca vor avea ceva de impartit tetrazonii cu ei sau nu, sa nu-i omoare naiba. Am mai incercat eu acum cateva luni sa bag 2 corydoras destul de mari si au fost atacatoti non-stop pana a trebuit sa-l scot pe ala care mai era in viata . Cu mulinezi nu imi aduc aminte sa aibe ei probleme, dar dat fiind situatia de fapt....un sfat ceva ? la cat sunt aia de mici nu mai apiuc sa-l scot daca se comporta aia ca piranhia .
[Email]
pomi
Senior member
[Avatar]

Joined: 23/01/2009 22:01:46
Messages: 1089
Location: Bucuresti-Pajura
IP:
Offline

Tetrazonele de obicei iau la "inspectat" orice peste nou introdus in acvariu. Incearca sa bagi black molly seara cand stingi lumina la acvariu.
dadu
Member
[Avatar]

Joined: 11/02/2003 13:01:38
Messages: 265
Location: Mangalia, CT
IP:
Offline

mda, cam vechi postul nu crezi . Nu mai am tetrazonii, am vivipari acum xifo si guppy plus un corydoras.
[Email]
 
Forum Index » Vivipari
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com