[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Vând pe?ti Peacock Gudgeon  XML
Forum Index » Vanzari
Author Message
dcg
Junior member

Joined: 23/02/2015 17:19:31
Messages: 35
Location: Bucuresti
IP:
Offline

De vânzare pe?ti Peacock Gudgeon, zi?i ?i Peacock Goby.

Pe?ti crescu?i de pui în apa din re?eaua Bucure?tiului. Se preteaz? ?i la nano acvarii (eu am început cu 4 exemplare într-un nano de 9 litri). Evident, cu cât acvariul e mai mare cu atât mai bine. Cu ace?ti pe?ti nu v? ve?i plictisi niciodat?. Toat? ziua masculii se înfoaie unii la al?ii ?i curteaz? femelele, care le r?spund la avansuri ?i îi înso?esc sub un lemn sau alt element de decor unde depun icre. Dup? depunere, masculul p?ze?te icrele timp de 7 zile pân? eclozeaz? puii. De obicei, masculii se limiteaz? la provoc?ri ?i intimid?ri (vezi poza 3), dar uneori se mai iau ?i la b?taie, îns? niciodat? nu î?i provoac? r?ni grave. Peacock Gudgon nu sunt pe?ti teritoriali, ocup? tot spa?iul acvariului. Nu sunt agresivi cu alte specii. Sunt foarte rezisten?i, ?in aceast? specie din vara lui 2023 ?i nu a murit niciodat? niciunul.

Poze reale cu exemplarele vândute. În ultima poz? e tat?l cu puii. "N?scu?i" la sfâr?it de octombrie 2023, deci sunt pe?ti tineri ajun?i la maximum de dimensiune fizic? a speciei.

Pentru film?ri cu ei de la stadiul de pui pân? la cel adult accesa?i canalul meu de Youtube: https://www.youtube.com/@acvaristicacudichis

Pret: 20 lei
Tel: 0774.610.785
 Filename 1.jfif [Disk] Download
 Description No description given
 Filesize 67 Kbytes
 Downloaded:  0 time(s)

[Thumb - 0.png]

[Email] [WWW] [Yahoo!]
 
Forum Index » Vanzari
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com