[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Ofer Micro crabi paianjeni thailandezi crescuti si obisnuiti cu apa de retea  XML
Forum Index » Vanzari
Author Message
AdrianMar
Senior member
[Avatar]

Joined: 27/12/2013 21:22:38
Messages: 901
Location: Vanatorii Mici
IP:
Offline

Aceste vietuitoare rare ofera un comportament foarte interesant si sunt compatibili cu toate speciile de creveti de apa dulce si pestii de talie mica, pot fi pusi si in plantate, suporta excelent si Co2 gazos si licjhid dar nu exagerati.
Daca aveti melci si se descurca acolo, si ei vor fi bine.
Crabii sunt crescuti de mine, full submersi, traiesc sub apa ca si pestii, in mediul natural ei nu ies din apa decat in cazuri exceptionale, traind printre plantele acvatice.
Sunt foarte pasnici unii cu altii si pot sta pana la 10 intr-un acvariu nano de 20 litri de exemplu sau chiar mai multi cu o filtrare potrivita.
Sunt usor de pastrat si intretinut, daca hraniti des pestii este posibil si sa scapati de hranirea lor, desi pentru a fi mai siguri ca ajung si ei sa consume ceva este bine sa ii mai hraniti din cand in cand.
Eu ii hranesc cam 1 data pe saptamana pentru ca nu prea am alge si mentin acvariile destul de curate asa ca nu prea gasesc pe la mine mare lucru altfel, va pot oferi acelasi tip de hrana pe care o folosesc si eu, la cat de putin mananca nu cred ca ar fi o problema hranirea lor.
Au o durata de viata de pana la 3 ani, mai ridicata decat crevetii insa depinde de cat de bine sunt intretinuti, pot sa depaseasca 3 ani (din propria experienta).
Mai multe detalii despre ei : https://bigfoot.ro/crabi/322-micro-crab-paianjen-thailandez-limnopilos-naiyanetri.html

Mai am in jur de 6 exemplare de dat, asa ca daca doriti o completare interesanta la acvariile voastre contactati-ma cat mai rapid.
Acesti crabi se reproduc usor, insa extrem de putini pui ajung la maturitate si este nevoie de studiu pentru reproducere, asa ca este posibil sa nu mai ofer prea curand altii.
Sunt atat masculi cat si femele, insa acest aspect in cazul lor este irelevant, deoarece atat masculii cat si felemele au un comportament pasnic.
Va pot da si ponturi despre hranire si ingrijire daca aveti dubii : 073 1501 324 este numarul meu.

Cu respect,
Adrian Marin!
[Thumb - micro-crab-paianjen-thailandez-limnopilos-naiyanetri (1).jpg]

[Thumb - micro-crab-paianjen-thailandez-limnopilos-naiyanetri (2).jpg]

 
Forum Index » Vanzari
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com