[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
pomacea handicapat  XML
Forum Index » Nevertebrate de apa dulce
Author Message
aqva
Member
[Avatar]

Joined: 03/06/2006 14:40:21
Messages: 146
Location: Bucuresti
IP:
Offline

mi-am cumparat si eu primii mei 2 melci pomaceea (de 2 zile) sunt destul de mari cam 2 cm in diametru dar unul nu-si foloseste antenele care sunt asa mici si imobile iar el este cam incet, ma gandesc ca ar putea fi bolnav sau nu stiu ce sa zic nu am mai avut pana acum pomacea

Dubito ergo cogito;cogito ergo sum.
buzunar
Junior member
[Avatar]

Joined: 18/08/2003 14:49:19
Messages: 69
Location: Bucuresti - Militari
IP:
Offline

Si ce pesti ai in acvariu? Ca "parerea lor" conteaza!
aqva
Member
[Avatar]

Joined: 03/06/2006 14:40:21
Messages: 146
Location: Bucuresti
IP:
Offline

pai am 11 guppy, cred ca 20-30 de pui de guppy (sunt asa de rapizi ca nu-i pot numara pe toti si inca mai sunt in proiect acum inca cateva zeci :o =>iar terorizez lumea cu donatii de guppy) si 2 corydoras mici de tot (2-3 cm) si un velifera balon (ramasa din pacate singura-e femela)

oricum il mai ciupeste cate unul, dar rar de tot, acum am observat ca incepe sa-si revina

Dubito ergo cogito;cogito ergo sum.
buzunar
Junior member
[Avatar]

Joined: 18/08/2003 14:49:19
Messages: 69
Location: Bucuresti - Militari
IP:
Offline

aqva wrote:pai am 11 guppy, cred ca 20-30 de pui de guppy (sunt asa de rapizi ca nu-i pot numara pe toti si inca mai sunt in proiect acum inca cateva zeci :o =>iar terorizez lumea cu donatii de guppy) si 2 corydoras mici de tot (2-3 cm) si un velifera balon (ramasa din pacate singura-e femela)

oricum il mai ciupeste cate unul, dar rar de tot, acum am observat ca incepe sa-si revina


In cazul asta, vorba lu' Leo2003... lasa-l inpace, poate 'e' terorizati de mediu prezen sau trecut.

(Sincer, eu tin melcii doar pentru servicii de curatenie si nu ma deranjeaza ca stau cu antenele retrase... dar daca tu ii tii pentru peisaj atunci cred ca nu trebuie asociati cu alti pesti curiosi din fire, desi nu vad care ar fi aia la tine)
 
Forum Index » Nevertebrate de apa dulce
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com