[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Piticele mele  XML
Forum Index » Cichlidae
Author Message
opincarul
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 14/08/2012 14:29:31
Messages: 1769
Location: Varteju - Magurele
IP:
Offline

Sefu', 4 meleoane rolele fata de 6 patinele, ca, deh, plm, classic and shit

Mama prostilor e mereu gravida!
dan.pavelescu
Liliacul
[Avatar]

Joined: 19/04/2011 15:50:00
Messages: 12935
Location: Bucuresti/Bruxelles
IP:
Offline

Ce 6 milioane boss, ca tinichelele alea pe care le aveam io nu costau nici cat o pereche de pantofi bulgaresti

I'm Batman!

The Forgotten Sands
Release the kraken!
Soupe de poisson

Mi te supui.
[WWW]
ocean
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 26/06/2014 14:12:14
Messages: 2852
Location: Targu Mures
IP:
Offline

dan.pavelescu wrote:
Plm, voi ati avut ROLE in tinerete. Eu am avut PATINE CU ROTILE

Da, da, le legai peste bascheti(daca erau chinezesti erai tare)astia mai tineau glezna si Dumnezeu cu mila, da era fain
[Email]
dan.pavelescu
Liliacul
[Avatar]

Joined: 19/04/2011 15:50:00
Messages: 12935
Location: Bucuresti/Bruxelles
IP:
Offline

Am avut tenesi chinezesti, albi si cu talpa verde

This message was edited 1 time. Last update was at 06/07/2016 15:29:22


I'm Batman!

The Forgotten Sands
Release the kraken!
Soupe de poisson

Mi te supui.
[WWW]
koala
Batran si obosit
[Avatar]

Joined: 05/03/2002 02:00:00
Messages: 23583
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Plm, auzi la ei... role si patine cu rotile.
Bah, io ma dadeam cu un carut facut din scanduri + 4 rulmenti. "Puntea" din fata era mobila, asa ca puteam sa iau si curbele.
E drept, trebuia sa te impinga cineva de la spate... sau, sa te dai la vale.

image

Samson & Delilah (2002) - Marele African (2007) - Angels in heaven (2010) - Life is like a box of chocolates (2011) - Nemo's House (2012) - The Big One (2012) - Cubul (2013) - The Return (2014) - Back to the roots (2015) - Un sumatran, doi sumatrani (2020)
dan.pavelescu
Liliacul
[Avatar]

Joined: 19/04/2011 15:50:00
Messages: 12935
Location: Bucuresti/Bruxelles
IP:
Offline

Da bine bre, normal ca ne-am dat si cu placa cu rulmenti. Dar nu aveam haturile alea, o controlam cu picioarele ("osia" din fata cu rulmenti era mobila)

I'm Batman!

The Forgotten Sands
Release the kraken!
Soupe de poisson

Mi te supui.
[WWW]
koala
Batran si obosit
[Avatar]

Joined: 05/03/2002 02:00:00
Messages: 23583
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Haturile sunt doar ca s-o tragi dupa tine, cand esti singur... ghidonarea se facea cu picioarele, pe puntea fata. Am si zis.

Samson & Delilah (2002) - Marele African (2007) - Angels in heaven (2010) - Life is like a box of chocolates (2011) - Nemo's House (2012) - The Big One (2012) - Cubul (2013) - The Return (2014) - Back to the roots (2015) - Un sumatran, doi sumatrani (2020)
dan.pavelescu
Liliacul
[Avatar]

Joined: 19/04/2011 15:50:00
Messages: 12935
Location: Bucuresti/Bruxelles
IP:
Offline

Ai zis, da. Am si ochelari, dar nu i-am mai scos din rucsac de 2 luni

I'm Batman!

The Forgotten Sands
Release the kraken!
Soupe de poisson

Mi te supui.
[WWW]
opincarul
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 14/08/2012 14:29:31
Messages: 1769
Location: Varteju - Magurele
IP:
Offline

Am avut si eu tenisi chinezesti cu talpa verde, dar nu acopereau glezna. Nu-mi placeau aia. Placa cu rulmenti am avut, de asemenea. Aveam ce-i mai noi rulmenti de la bloc. Mi i-a facut tata cadou, reusise sa ii mangleasca de la Constructorul si dati cu motorina sa se curete mizeria de pe ei

Mama prostilor e mereu gravida!
dan.pavelescu
Liliacul
[Avatar]

Joined: 19/04/2011 15:50:00
Messages: 12935
Location: Bucuresti/Bruxelles
IP:
Offline

Na.. io imi ungeam rotilele cu popita cu ulei fin, de la masina de cusut a maica-mii. Pana s-a prins intr-o zi unde ii tot dispare uleiul.
Mai mult nu va zic, dar sa stiti ca aveam masina de spalat Alba-Lux cu furtun dureros de detasabil

I'm Batman!

The Forgotten Sands
Release the kraken!
Soupe de poisson

Mi te supui.
[WWW]
opincarul
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 14/08/2012 14:29:31
Messages: 1769
Location: Varteju - Magurele
IP:
Offline

Furtun cu striatii, asa-i? Cunosc sentimentul. AlbaLux-ul a fost la loc de cinste la ai mei acasa, pana anul trecut.... deh, lipsa spatiului in baie.

Mama prostilor e mereu gravida!
opincarul
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 14/08/2012 14:29:31
Messages: 1769
Location: Varteju - Magurele
IP:
Offline

Am in plan un acvariu cu baza 80X40, inaltime 35-40. Merge sa fac un stand din lemn de rasinoase?? Ma gandesc la faptul ca au cam terminat de construit bajetii veseli de pe santierul de vis-a-vis si as putea sa iau de la ei niste barne de lemn, profil patrat, latura 10-12cm

Mama prostilor e mereu gravida!
koala
Batran si obosit
[Avatar]

Joined: 05/03/2002 02:00:00
Messages: 23583
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Da, merge de n-are aer... peste apa cea mare, baietii aia folosesc aproape numai standuri construite din bulumaci de lemn. Vorbesc de bazine mari, nu vrajeli.

Samson & Delilah (2002) - Marele African (2007) - Angels in heaven (2010) - Life is like a box of chocolates (2011) - Nemo's House (2012) - The Big One (2012) - Cubul (2013) - The Return (2014) - Back to the roots (2015) - Un sumatran, doi sumatrani (2020)
claudiu.marin
Membru de baza
[Avatar]
Joined: 17/11/2013 13:59:52
Messages: 303
Location: Bucuresti, 1 Decembrie 1918
IP:
Offline

opincarul wrote:Am in plan un acvariu cu baza 80X40, inaltime 35-40. Merge sa fac un stand din lemn de rasinoase?? Ma gandesc la faptul ca au cam terminat de construit bajetii veseli de pe santierul de vis-a-vis si as putea sa iau de la ei niste barne de lemn, profil patrat, latura 10-12cm


N-ai lua ala de la mine ca sa strang si eu bani de o lampa...Ti-l dau in rate, credit doar cu buletinul. Confidentialitate maxima daca il iei. Daca nu,ii spun Irinei ca filtrul tau de acasa a fost mai scump decat i-ai zis...
opincarul
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 14/08/2012 14:29:31
Messages: 1769
Location: Varteju - Magurele
IP:
Offline

claudiu.marin wrote: Daca nu,ii spun Irinei ca filtrul tau de acasa a fost mai scump decat i-ai zis...


Dragul meu Watson, esti intr-o eroare totala, caci eu am luat fumeia cu mine cand am platit filtrul si ea a tinut factura. Muhahahaha
As fi luat bazinul tau, dar sunt dator vandut acum . Astept zilele bune din Sarafinesti

Mama prostilor e mereu gravida!
dan.pavelescu
Liliacul
[Avatar]

Joined: 19/04/2011 15:50:00
Messages: 12935
Location: Bucuresti/Bruxelles
IP:
Offline

Daca ai nevoie de un ajutor financiar, nu te jena.. Nu ma scald in bani, dar gasim de-o ciorba.

I'm Batman!

The Forgotten Sands
Release the kraken!
Soupe de poisson

Mi te supui.
[WWW]
opincarul
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 14/08/2012 14:29:31
Messages: 1769
Location: Varteju - Magurele
IP:
Offline

Daca as avea posibilitatea sa-i si dau inapoi, poate ca m-as incumeta. Oricum, multumesc nea Batman!
Momentan vreau sa-mi schimb jobul (mi-e scarba de zona aia) si dupa ce gasesc ceva regandesc bugetul.

Mama prostilor e mereu gravida!
opincarul
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 14/08/2012 14:29:31
Messages: 1769
Location: Varteju - Magurele
IP:
Offline

Azi, inainte sa plec la munca, deci pe la ora 8 si oleaca, m-am gandit sa dau de mancare bestiilor din acvariu. Zis si facut! Scot 2 cubulete de larve rosii din congelator, le pun intr-un pahar cu apa si opresc filtrul.
De aici incepe partea cacacioasa.
Rog fumeia sa bage aparatu-n priza dupa ce plec de acasa, ca sa aiba tinp sa mananca si gura la pesti ceva.
Am ajuns acasa la orele 21 trecute fix. Pup pe toti din casa si belesc ochii in acvariu. Fatalitate!!! Filtrul oprit in continuare.
S-a dus pe p#*@ lu' Hector tot feng-shuiu din acvariu: apa tulbure, pestii cu botul la suprafa, filtrul oprit in continuare pe motiv ca nu a avut timp sa beleasca ochii la acvariu. Si asa si este, pentru ca a fost plecata de acasa sa plateasca taxa vietii la posta pentru preschimbarea permisului auto. Nuie Directia eliberari permise pentru ca nu accepta plata cu cardul. 'Tu-va muma-n partile moi si imputite!!
Dupa ce am bagat copilul la somn am ras juma de sticla de rom caldut, din motive de lipsa de gheata si pentru ca suparare!

PS: am schimbat cam 10 litri de apa din cei aproximativ 47,20573716(4) litri ai acvariului. Maine de dimineata mai schimb tot cam pe atat si incep sa ma rog sa ajung la un pet shop sa cumpar ceva bacterii & shit!
PS2: 'ga-mi-as, nu mai am gheata!

Mama prostilor e mereu gravida!
Hermit
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 20/02/2015 22:11:05
Messages: 301
Location: iasi
IP:
Offline

Trista intamplare...dea Domnul sa nu piara nici un peste pana se refac bacteriile. Si eu era sa o patesc cand m-am apucat sa curat furtunele la filtru cu o improvizatie...a stat cateva ore filtrul pe stop pana am finalizat toate procedura...

P.S: la mine sotia nu se atinge de acvariu...pot sa o implor sa dea ceva mancare la acvariu ca degeaba...nu o pot forta nu ii place "aroma" granulelor...am convins-o sa dea o tara drumul la lumina pana ajung eu de la servici...sa aiba timp plantele sa se bucure de ceva lumeni...

Knowledge is a deadly friend when no one sets the rules
[Email] [Yahoo!]
opincarul
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 14/08/2012 14:29:31
Messages: 1769
Location: Varteju - Magurele
IP:
Offline

Multumesc colegu'! Si eu sper sa fie bine.

Mama prostilor e mereu gravida!
 
Forum Index » Cichlidae
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com