[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
de ce mi au iesit melcii din acvariu?  XML
Forum Index » Nevertebrate de apa dulce
Author Message
Antoniot
Senior member
[Avatar]

Joined: 03/02/2006 22:52:38
Messages: 1283
Location: bucuresti,tineretului
IP:
Offline

doi melci" pomacea"galbeni, i am gasit in mijlocul camerei,ce le a venit?sa plece asa?
[Yahoo!]
Africanu
Member
[Avatar]

Joined: 14/10/2002 02:50:07
Messages: 218
Location: bucuresti - dr. taberei
IP:
Offline

I-a apucat dorul de plimbare. Nu este anormal. Pune-le capac si ai scapat de problema.
[Yahoo!] [MSN]
sydney
Member
[Avatar]

Joined: 07/04/2006 15:44:52
Messages: 158
Location: Timisoara, zona Flora
IP:
Offline

Antoniot wrote:doi melci" pomacea"galbeni, i am gasit in mijlocul camerei,ce le a venit?sa plece asa?

Citat de pe http://www.applesnail.net/content/care.php:


Be sure to have a coverplate on your aquarium or at least make sure that they can't get out of it or otherwise: don't be surprised to find a snail on the ground in the morning. Don't worry, they can easily survive out of the water for more then a week, but they risk damaging their shell when hitting the ground.

Îmi oglindesc sufletul în acvariu.
Intros
Senior member
[Avatar]

Joined: 25/02/2004 00:00:07
Messages: 823
Location: Bucuresti Titan
IP:
Offline

Eu am prins in ultima clipa 2 Neritina care scapasera printr-o fanta din capacul de sticla in compartimentul tehnic al mesei acvariului. A trebuit sa tai fasii de sticla sa astup mica bresa prin care au evadat. Inapoi la alge cu ei!!

Acei care cer minuni nu se indoiesc ca ei cer naturii intreruperea minunilor ei.
g.g
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 08/08/2002 04:30:55
Messages: 1728
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Leo2003 wrote:Obs. Se pare ca se prefera citarea unor articole de pa™ site-uri straine si nu de la sectiunea ARTICOLE a site-ului ACVARIU.RO. Pacat de munca celor care au prestat pe acolo.


Nu sunt cool ca sunt in romana.

Just for fun!
www.REEF.ro
[WWW]
sydney
Member
[Avatar]

Joined: 07/04/2006 15:44:52
Messages: 158
Location: Timisoara, zona Flora
IP:
Offline

g.g wrote:
Leo2003 wrote:Obs. Se pare ca se prefera citarea unor articole de pa™ site-uri straine si nu de la sectiunea ARTICOLE a site-ului ACVARIU.RO. Pacat de munca celor care au prestat pe acolo.


Nu sunt cool ca sunt in romana.

Cu siguranta n-am vrut sa atrag supararile nimanui si nici sa ma dau cool. Am citat si eu ce mi-am amintit sau ce am gasit gandindu-ma ca e buna orice sursa cat timp e credibila, chiar nu m-am gandit la aspecte de "patriotism". Sunt convins ca cei care au scris articolele de pe www.acvariu.ro nu au muncit deloc degeaba si sunt multe persoane care le citesc. Am mai citit si eu din ele dar chiar de articolul despre Pomacea nu mi-am amintit la momentul respectiv. Pe viitor o sa fiu mai atent la aceste lucruri si rog sa fiu iertat daca am dat dovada de "cosmopolitism".

Îmi oglindesc sufletul în acvariu.
 
Forum Index » Nevertebrate de apa dulce
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com