[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Anunturi pentru membrii forumului  XML
Forum Index » Anunturi si sanctiuni
Author Message
razvan
Membru banat

Joined: 21/11/2001 02:00:00
Messages: 2878
IP:
Offline

In urma sesizarilor unor membrii ai forumului, am "editat" avatarul userului ZERATUL, deoarece se poate considera reclama mascata.

Userul este rugat sa solicite acceptul lui MOSU, daca doreste sa-si mentina in continuare respectivul avatar, sau sa-si puna altul, daca solutia momentana ii displace.

In cazul acceptului dat de MOSU, avararul vechi se afla salvat si va fi repus.

Editat de Lucian: ... Si daca Mosu accepta sa se utilizeze pe forum o marca inregistrata fara acordul proprietarului marcii (in fata legii proprietarul site-ului este raspunzator )

This message was edited 3 times. Last update was at 23/08/2016 16:35:10

Lucian
Administrator
[Avatar]

Joined: 20/12/2001 02:00:00
Messages: 6118
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Utilizatorul Vladutz a primit Avertisment simplu.

Utilizatorul barbq a fost dezactivat la cererea lui si ... mai ales ca a editat si si-a sters toate titlurile si posturile proprii...
betta
Senior member
[Avatar]

Joined: 12/07/2003 18:44:39
Messages: 1207
Location: Timisoara (Circumvalatiunii)
IP:
Offline

Pana la clarificarea situatiei si a intentiilor noului user Morrison, acesta a fost banat pentru posturi clare de reclama/promovare a unor evenimente "culturale" fara acordul Administratiei si care nu sunt legate catusi de putin de obiectul acestui forum.

Userul este rugat sa se adreseze lui mosu pentru rezolvarea problemei.

Traieste ca si când ai muri mâine! Învata ca si când ai trai vesnic!
[Yahoo!]
koala
Batran si obosit
[Avatar]

Joined: 05/03/2002 02:00:00
Messages: 23583
Location: Bucuresti
IP:
Offline

in diverse topicuri, costea andrei cosmin wrote:
... ce vrei johnny pe black moli aia pe care ii ai? sunt interesat foarte mult de moly. raspunde please...

... eu iti spun sa iti cumperi mascul de xifo neaparat daca vrei sa scoti pui...

... salut mai ai planta?as vrea eu sa o iau...

... vand acvarii de 25 L sh foarte ieftin 100000 lei bucata am doua urgent...

... vreu eu guppy please vb pe mesenger daca vrei ...

... da-mi si mie niste guppy johnny te rog. nu am guppy decat o perece Please...

... caut cu disperare mascul galben de xifo , daca cineva vrea si are sa imi dea sa ma contacteze imediat. Please...

... cine are sa imi dea si mie niste plante? Poate ii dau si eu ceva la schimb. Va rog frumos. Sunt nou inscris pe forum ...

... Eu am scos din sumatrani,conconius,zebre etc. Succes! Da-mi adresa ta please...

... daca vrei sa scoti pui icre din sumatrani asculta aici. Separa femela de mascul cateva zile si dupa ce vezi ca se umple de icre pune-i impreuna in acvariul de reproducere. Pune masculul primu inaintea femelei cu vreo ora ca se obisnuiasca el cu locul si apoi baga si femela. Succes! daca ai adresa de messenger trimitmi-o ca sa vb mai mult. sau daca nu ai adresa atunci nr. de telefon.please...


... prietene, vezi ca ai inceput cu stangul si nu te vad bine ... sa fiu in locul tau, as sta putin si as citi cu mare atentie ceea ce s-a scris pe forumul asta ... as incerca sa ma dumiresc ce si cum e pe aici, as urmari cam care e nivelul si tonul discutiilor si m-as feri sa ma bag in prea multe, deodata ...

... sunt cu ochii pe tine, si mi-e ca o sa ne cam lasi daca nu te astamperi cu postatul aiurea ... aici nu te apreciaza nimeni dupa numarul de posturi, asa ca potoleste-te ! ... e primul si ultimul avertisment pe care ti-l dau ! ...

Samson & Delilah (2002) - Marele African (2007) - Angels in heaven (2010) - Life is like a box of chocolates (2011) - Nemo's House (2012) - The Big One (2012) - Cubul (2013) - The Return (2014) - Back to the roots (2015) - Un sumatran, doi sumatrani (2020)
koala
Batran si obosit
[Avatar]

Joined: 05/03/2002 02:00:00
Messages: 23583
Location: Bucuresti
IP:
Offline

... dupa ce toate cele de mai sus au fost zise , amicul nostru costea andrei cosmin apare iarasi pe forum si loveste fulgerator, la distanta de doar un sfert de ora :

costea andrei cosmin wrote:...dau la schimb 12 pui de rapitori pe ceva plante sau pestisori vivipari Urgent...

... aici schimba "rapitori" pe "vivipari" ...

costea andrei cosmin wrote:...daca mi-ai da i-as lua cu placere . Ramirezi nu am dar daca vrei neaparat pot sa iti dau vivipari. Mercy

... aici doreste sa ia niste Hemichromis oferind la schimb "vivipari" ...



... ei bine, nu cred ca suntem obligati sa suportam asa ceva ... deci, cu parere de rau , trebuie sa va anunt ca prietenul nostru ne paraseste ... drum bun voinicule, nu te vom uita niciodata ! ... sunt forumuri in lumea larga care vor sti sa te aprecieze la justa ta valoare, noi am fost niste incapabili :brosu:&:bnegru: ...

Samson & Delilah (2002) - Marele African (2007) - Angels in heaven (2010) - Life is like a box of chocolates (2011) - Nemo's House (2012) - The Big One (2012) - Cubul (2013) - The Return (2014) - Back to the roots (2015) - Un sumatran, doi sumatrani (2020)
koala
Batran si obosit
[Avatar]

Joined: 05/03/2002 02:00:00
Messages: 23583
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Se pare ca nici aceasta ultima versiune de forum nu este lipsita de bug-uri. Am primit deja sesizari din partea unor useri care nu se mai pot loga pe forum - softul indicandu-le o eroare la introducerea parolei.
Ii rugam pe toti cei care sunt in aceasta situatie sa CONTACTEZE ADMINII
Nu inainte de a fi siguri ca au folosit adrese de email VALIDE.

In plus, in orice mail trimis trebuie sa spuneti si CE USERNAME aveti.

Va multumim pentru intelegere, facem eforturi sa depasim si acest hop !

Editat de mosu

Samson & Delilah (2002) - Marele African (2007) - Angels in heaven (2010) - Life is like a box of chocolates (2011) - Nemo's House (2012) - The Big One (2012) - Cubul (2013) - The Return (2014) - Back to the roots (2015) - Un sumatran, doi sumatrani (2020)
razvan
Membru banat

Joined: 21/11/2001 02:00:00
Messages: 2878
IP:
Offline

in atentia "userilor"(care de fapt e unul singur) :

mihai20004
mihai20005
jeanluke
kadix13

urername-ul razvan e "luat" dupa cum vedeti
chiar nu v-a sarit in ochi mesajul care va anunta faptul asta ?????
vedeti ca se sanctioneaza crearea de clone, in cazul "vostru" mergem pe prezumtia de nevinovatie, userii respectivi au fost stersi.
fa-ti stimabile un user VALABIL si declara o adresa de mail VALABILA unde vei primi un link de activare. daca nu urmezi pasii astia poti face citi useri vrei tu, nu vei obtine un cont activ.
razvan
Membru banat

Joined: 21/11/2001 02:00:00
Messages: 2878
IP:
Offline

pentru userul vanzari@magazin-online.ro

reclama pe fatza... user dezactivat. contacteaza un moderator (chiar si pe mine) sa-ti schimb userul.

fara aprobare de la administratorul site-ului, reclama nu se accepta.
razvan
Membru banat

Joined: 21/11/2001 02:00:00
Messages: 2878
IP:
Offline

O NOUA ATENTIONARE....

SE PARE CA DE BUNI LA SUFLET CE SUNTEM, SUNTEM LUAITI DE PAPAGALI, CA SA NU ZIC ALTFEL .

ATENTIE MARE LA CE POSTATI SI UNDE POSTATI. "UNUL" DIN USERII CALAMNITATE ACVARISTICA DIN ULTIMA VREME, A FOST O GLUMA (cam naspa, daca ne gindim ca am ajuns sa ne dam cu stingu'n dreptu), ASA CA IN CAZUL ALTOR NOI VENITI DE GENUL ASTA, FITI MAI RETICENTI CU POSTURILE, PINA NE DAM SEAMA DACA NU-I SI ACELA "O GLUMA PROASTA"

asta va fi o treaba cam rea pentru noii veniti cu adevarat incepatori , dar bine intentionati ( ca sa evit "de buna credinta" )
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

razvan wrote:"UNUL" DIN USERII CALAMNITATE ACVARISTICA DIN ULTIMA VREME, A FOST O GLUMA


E vorba de acvariul fictiv de 30 litri cu 6 discusi. User-ul vax a postat de la IP-ul lui Val. L-am intrebat care-i faza si am primit raspuns un PM care continea (ar fi postat acolo da' stersesem topicu'):

Val wrote:As putea sa fac pe prostu' in continuare si sa zic ca e IP-ul proxy-ului, si ca in spate se afla cam 400 de calculatoare imprastiate in tara, de-a lungul Dunarii si in Constanta. (Asta chiar asa e.) Da' parca nu e etic.
Dar s-a vrut o gluma pusa la cale de mine si sotia mea (de fapt ea a si postat), inspirata dintr-un topic de pe vechiul forum, cand nu stiu care zicea ca sa vina careva pe la tine cu o camera ascunsa si sa te sfatuiasca parinteste sa mai bagi si niste carasei in Sarcofag, si eventual un scafandru de plastic. Era la "Cum va impacati cu vizitatorii", parca.
Ma asteptam sa arunce cu rosii, cratitzi, piane, nicovale etc. Da' oamenii au fost prea cumsecade in raspunsuri, asa ca nu prea mai seamana a gluma acuma.
In fine. O sa posteze o explicatie si o sa ma rog sa se lase doar cu un avertisment si nu cu ban...



Ar vrea sa posteze si vax aici. O fac eu.

vax wrote:Buna....
Sa va spun ceva...candvaaa, pe vechiul forum, nu stiu care zicea sa mearga careva pe la Faraonu cu o camera ascunsa si sa il sfatuiasca "parinteste" sa mai bage si niste carasei in Sarcofag, si eventual un scafandru de plastic. ...era o idee tare "atragatoare"... de aici ideea de glumitza...
Ma asteptam sa fiti mai rai , dar acum ma simt deja prost pentru tentativa de a glumi...daca erati mai rai era provocator , dar asa nu ma mai simt bine.Oricum ati dovedit ca intradevar iubiti animalutele alea...Hai scuze! Am incercat sa fac o gluma.Oricum tre sa recunoasteti ca va simtiti mai bine afland ca eu , cel putin , nu chinui bietele animale... mi-ar fi imposibil si pentru ca mi-e sotz Val, care le adora si le ingrijeste, in plus mi-ar fi deasemenea imposibil sa comit o crima pentru ca si mie imi sunt dragi.



Punct.

Poze: smilie ... Poze cu plante
razvan
Membru banat

Joined: 21/11/2001 02:00:00
Messages: 2878
IP:
Offline

cu netarmurita piosenie si durere in glas, anuntam pe aceasta cale, ca si ce-a de-a doua catastrofa ne-a parasit, prin sprijinul amabil al softului forumului.
stimata noastra colega MIRUNA ne-a parasit, inderptindu-si gratios pasii spre vesnicele plaiuri ale vinatorii de castele si obiecte decorative din plastic similare plantelor(E 5153), in acvarii de 63 l
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Userul soare a fost debanat. Speram ca incidentele neplacute care au avut loc sa nu se mai repete.
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Userul Discus_men alias Daymond tocmai ne-a parasit. Ii uram discusi cit mai mari si alge cit mai putine, impreuna cu un calduros La revedere si drum bun!
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

Dolly wrote:Userul Discus_men alias Daymond tocmai ne-a parasit.
Si-a mai tras o clona soris smilie . Il rugam respectuos sa nu ne mai puna vigilenta la incercare smilie . Conducerea comunisto-securista a forumului vegheaza la hotarele patriei.

Poze: smilie ... Poze cu plante
razvan
Membru banat

Joined: 21/11/2001 02:00:00
Messages: 2878
IP:
Offline

userul <<serban1992>> a fost DEZACTIVAT, ramane in continuare <<andrei200>>
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Userul liviujosceanu a fost banat. Cu parere de rau, dar un asemenea comportament nu este tolerat pe acest forum.



porcu' edit
unu' din motive: incercarea de a minti forumu' cu "realizari" imaginare. smilie
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Inca unul pe "lista neagra" - userul muscalu - care tocmai ne-a parasit.
Alex
Administrator
[Avatar]

Joined: 28/07/2004 22:32:30
Messages: 4189
Location: Bucur-Obor
IP:
Offline

Dolly wrote:Inca unul pe "lista neagra" - userul muscalu - care tocmai ne-a parasit.

alaturi de el ...la scurta distanta "fratele" levi care tocmai a colectionat un galben :ycard:
In situatii normale as fi dat si o argumentatie cartonasului primit...asa insa eu zic sa zic sa bage un bogdaproste (expresie sudista de kkt ) mare, ca a scapat de :redcard:

SPUNE-MI CE "CODOI" AI CA SA-TI SPUN CINE ESTI
betta
Senior member
[Avatar]

Joined: 12/07/2003 18:44:39
Messages: 1207
Location: Timisoara (Circumvalatiunii)
IP:
Offline

Userul levi a fost banat. Asta dupa ce a fost atentionat amical printr-un PM, iar mai apoi printr-un avertisment :ycard: (cf. art. 2.5 din Regulament) si sentimente precum:
levi wrote: I'm sick

A preferat insa sa continue:
levi wrote:Sincer pe mine nu ma intereseaza nimic, nici o parere, a nicicui, mai ales a celor din afara grupului de timisoreni


Deci, la cererea domniei sale, poate continua pe forumuri apartheid-iste.
Pe forumul acvariu.ro nu sunt admise (cf. Regulamentului) atitudini discriminatorii dupa rasa, religie, varsta, sex ori alte criterii.

Traieste ca si când ai muri mâine! Învata ca si când ai trai vesnic!
[Yahoo!]
razvan
Membru banat

Joined: 21/11/2001 02:00:00
Messages: 2878
IP:
Offline

am primit mai multe mailuri de la useri carora li s-a dezactivat userul, se pare, in urma "caderii" de ieri.

cine se afla intr-o situatie asemanatoare, sa nu ezite sa dea mail .
se rezolva mintenash ;)
 
Forum Index » Anunturi si sanctiuni
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com