[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Ancistrus in acvariu de 20 de litri  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
Danutzelu1999
Member
[Avatar]

Joined: 29/01/2014 14:12:39
Messages: 128
Location: Focsani
IP:
Offline

Astazi am cumparat un ancistrus(pui) si l-am pus in acvariul meu de 20 de litri alaturi de niste pesti molly,un sanitar albino si un pui de guppy pe care l-am ''primit'' cand am luat ancistrusul.
Acum intrebarea mea este:Cam cat timp voi putea tine acest ancistrus la mine in acvariu?Avand in vedere ca acestia cresc destul de mult.
Apropo,ancistrusul imi va manca plantele?
paradoxx
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 06/07/2013 01:33:53
Messages: 3441
Location: Prin tara
IP:
Offline

salut.intrebarea nu ar fi cat timp ai putea tine ancistrusul,ci in cat timp ti.ai putea achizitiona un acvariu cu macar20de litrii mai mare,pentru ca nu numai ancistrusul creste,ci si guppyul,care se va simti rau fiind singur,si molly probabil se vor inmulti.si nu,nu iti mananca plantele,dar nu iti face prea multe griji,ancistrusii nu cresc mari si nici prea repede(cel putin nu ca pleco)sper sa poti dispune curand de ceva buget

Sunt Mandru ca sunt SUMA DEFECTELOR MELE 1488
[Email] [Yahoo!]
stefanp
Moderator

Joined: 06/09/2011 17:31:23
Messages: 9473
Location: Falticeni/Iasi
IP:
Offline

Ai putea dona ancistrusul de pe acum

Cati pesti ai acum in acvariu?

Zambesc chiar de traiesc in conditii austere, caci bucuria mea se trage din alte sfere ! Jurnal acvariu (proiect finalizat) | Unu' micu' pentru creveti (proiect finalizat) | Borcanu' lu' Grigore (proiect finalizat)
Incercare de aquascaping (proiect finalizat) | La munte - nano (finalizat) | Highway to hell (finalizat) | The great Danish | Dennerle tank

Romanian Aquascaping Contest 2016

Blog despre acvaristica

Despre Dennerle
[WWW]
Danutzelu1999
Member
[Avatar]

Joined: 29/01/2014 14:12:39
Messages: 128
Location: Focsani
IP:
Offline

Ancistrusul l-am cumparat ieri si il voi dona cand o sa creasca prea mult.
In acvariu am maxim 10 pesti,deoarece ieri am donat vreo 13 pui de molly.
Danutzelu1999
Member
[Avatar]

Joined: 29/01/2014 14:12:39
Messages: 128
Location: Focsani
IP:
Offline

In legatura cu acel guppy,a fost prins odata cu ancistrusul atunci cand l-am cumparat,asa m-am ''pricopsit'' cu micul guppy.
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com