[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
help!!!  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
bettabetta
Junior member
[Avatar]

Joined: 31/12/2013 20:00:42
Messages: 15
IP:
Offline

acum doua zile mi-a murit un neon . N-am idee de ce tot ce stiu e ca avea solzii zburliti, era palid si nu putea misca o aripioara. ajutatima va rog nu vreau sa moara si alti pesti
PS: daca mai doriti informati anuntati-ma!

BeTtA bEtTa
[Yahoo!]
paradoxx
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 06/07/2013 01:33:53
Messages: 3441
Location: Prin tara
IP:
Offline

ce volum are acvariul,ai filtrare?

Sunt Mandru ca sunt SUMA DEFECTELOR MELE 1488
[Email] [Yahoo!]
dan.oancea
Junior member
[Avatar]

Joined: 12/05/2014 13:44:18
Messages: 96
IP:
Offline

Salutare

da niste detalii, te rog, despre bazin... capacitate, de cat timp il ai, ce s-a schimbat pana sa moara neonul... etc

Multam
Dan
bettabetta
Junior member
[Avatar]

Joined: 31/12/2013 20:00:42
Messages: 15
IP:
Offline

Acvariul are 15L. da am filtrare. acvariul il am cam de vre-o doua-trei luni. inainte de a se simti astfel am scos incalzitorul.

BeTtA bEtTa
[Yahoo!]
bettabetta
Junior member
[Avatar]

Joined: 31/12/2013 20:00:42
Messages: 15
IP:
Offline

grabitiva va rog

BeTtA bEtTa
[Yahoo!]
dan.oancea
Junior member
[Avatar]

Joined: 12/05/2014 13:44:18
Messages: 96
IP:
Offline

Am patit'o si eu cu o zebra in stilul asta, cu ceva vreme in urma. Se fugarea cu celelalte zebre si cred ca s-a panicat pentru ca s-a infipt direct cu laterala dreapta intr-o piatra de decor. O zi a fost palida, ii disparuse rosul din obrajori, nici nu mai avea chef sa se fardeze. I-am pus atele la inotatoarea dreapta, lezata nasol, dar degeaba. Se pare ca a avut si leziuni interne incompatibile cu viata (am invatat expresia asta de la interviurile luate celor de la SMURD), apoi si-a dat obstescul sfarsit. In concluzie, daca nu vezi probleme la ceilalti, sa fie apatici, sau prea agitati, nu te panica. Da'... de curozitate, cati pesti ai in 15L?

L.E.: Si ce pesti ai, as vrea sa mai stiu.

This message was edited 2 times. Last update was at 08/07/2014 09:18:59

Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

bettabetta wrote:grabitiva va rog

Grabeste-te cu detaliile despre acvariu ....... altfel e imposibil de emis vreo parere folositoare.

Poze: smilie ... Poze cu plante
bettabetta
Junior member
[Avatar]

Joined: 31/12/2013 20:00:42
Messages: 15
IP:
Offline

In acvariu am 3 melci, un mascul betta, o femela betta, o planta,6 sanitari (de mai multe feluri) si 6 NEONI

BeTtA bEtTa
[Yahoo!]
bettabetta
Junior member
[Avatar]

Joined: 31/12/2013 20:00:42
Messages: 15
IP:
Offline

acesta e acvariul! smilie smilie

BeTtA bEtTa
[Yahoo!]
bettabetta
Junior member
[Avatar]

Joined: 31/12/2013 20:00:42
Messages: 15
IP:
Offline

ma scuzati dar nu sa pus poza

BeTtA bEtTa
[Yahoo!]
bettabetta
Junior member
[Avatar]

Joined: 31/12/2013 20:00:42
Messages: 15
IP:
Offline

bettabetta wrote:ma scuzati dar nu sa pus poza

nu pot pune o poza

BeTtA bEtTa
[Yahoo!]
bettabetta
Junior member
[Avatar]

Joined: 31/12/2013 20:00:42
Messages: 15
IP:
Offline

dan.oancea wrote:Am patit'o si eu cu o zebra in stilul asta, cu ceva vreme in urma. Se fugarea cu celelalte zebre si cred ca s-a panicat pentru ca s-a infipt direct cu laterala dreapta intr-o piatra de decor. O zi a fost palida, ii disparuse rosul din obrajori, nici nu mai avea chef sa se fardeze. I-am pus atele la inotatoarea dreapta, lezata nasol, dar degeaba. Se pare ca a avut si leziuni interne incompatibile cu viata (am invatat expresia asta de la interviurile luate celor de la SMURD), apoi si-a dat obstescul sfarsit. In concluzie, daca nu vezi probleme la ceilalti, sa fie apatici, sau prea agitati, nu te panica. Da'... de curozitate, cati pesti ai in 15L?

L.E.: Si ce pesti ai, as vrea sa mai stiu.

In acvariu am 3 melci, un mascul betta, o femela betta, o planta,6 sanitari (de mai multe feluri) si 6 NEONI

BeTtA bEtTa
[Yahoo!]
dan.oancea
Junior member
[Avatar]

Joined: 12/05/2014 13:44:18
Messages: 96
IP:
Offline

bettabetta wrote:In acvariu am 3 melci, un mascul betta, o femela betta, o planta,6 sanitari (de mai multe feluri) si 6 NEONI


Acvariul de 15L este ok pentru un Betta... sau pentru 2-3 vivipari, sau 2-3 neoni... la tine este cam suprapopulat. Sunt multe posibile motive pentru care a murit neonul acela... incluzand suprapopularea.
bettabetta
Junior member
[Avatar]

Joined: 31/12/2013 20:00:42
Messages: 15
IP:
Offline

[wmv]
dan.oancea wrote:
bettabetta wrote:In acvariu am 3 melci, un mascul betta, o femela betta, o planta,6 sanitari (de mai multe feluri) si 6 NEONI


Acvariul de 15L este ok pentru un Betta... sau pentru 2-3 vivipari, sau 2-3 neoni... la tine este cam suprapopulat. Sunt multe posibile motive pentru care a murit neonul acela... incluzand suprapopularea.

ok mai am si alte acvari si mai pot muta

BeTtA bEtTa
[Yahoo!]
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com