[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
cati pleco in 85l ?  XML
Forum Index » Catfish
Author Message
c0rn3l
Junior member

Joined: 20/02/2006 16:16:13
Messages: 32
Location: Craiova
IP:
Offline

am vazut mai jos un topic referitor la cati ancistrusi sa puna omu' intr'un acvariu de 80l... eu am deschis alt topic (sper sa nu se supere cineva) si vreau sa intreb cati pleco sa pun in acvariul meu (85l)... intreb asta pt ca la mine in orash nu am gasit ancistrus ci doar pleco... mi-am cumparat unul si as mai vrau unul ...ce ziceti, e bine?? sau sunt deja prea multi (cand o sa se faca mari...) ... mentionez ca nush care e diferenta de marime (la maturitate) intre un ancistrus si un pleco (de asta am intrebat)... ms mult
fr0ggy
Senior member
[Avatar]

Joined: 06/09/2004 15:30:00
Messages: 590
Location: brasov
IP:
Offline

hmz.. ajunge la o medie de 30 de cm. nu ai ce face cu 2 in 85 de l. nici cu 1 nu prea ai ce face de fapt. daca l-ai luat anti alge, o sa fie oarecum bun cand e mic. dar o sa creasca repede. in plus murdareste apa rau, daca da o coada la nervi o sa iti plece plantele prin acvariu ...

image
[Yahoo!]
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

c0rn3l wrote:vreau sa intreb cati pleco sa pun in acvariul meu (85l)...
Si io zic la fel: nici unu'.
Vorba cuiva pe forum: cum se misca pestele cind e mare p-acolo? Il intorci cu mina ?

Poze: smilie ... Poze cu plante
c0rn3l
Junior member

Joined: 20/02/2006 16:16:13
Messages: 32
Location: Craiova
IP:
Offline

fr0ggy wrote:hmz.. ajunge la o medie de 30 de cm. nu ai ce face cu 2 in 85 de l. nici cu 1 nu prea ai ce face de fapt. daca l-ai luat anti alge, o sa fie oarecum bun cand e mic. dar o sa creasca repede. in plus murdareste apa rau, daca da o coada la nervi o sa iti plece plantele prin acvariu ...


atunci nu o sa'mi mai iau nici unul ... cat despre asta pe care il am deocamdata e mititel... il mai las sa mai cresca (ca pana acum isi face treaba p'acolo)... si cand s-o face prea mare pt acvariul meu o sa'l dau... apropo cat de mare se face un ancistrus? ca daca pot sa bag ancistrus in acvariul meu, atunci o sa mai caut pana gasesc...ms mult
c0rn3l
Junior member

Joined: 20/02/2006 16:16:13
Messages: 32
Location: Craiova
IP:
Offline

m-am cam grabit cu intrebare de mai sus... m-am documentat mai bine si am vazut ca ajung pe undeva pe la lungimea de 9-12 cm... prin urmare cei mai indicati pt acvariul meu ar fi intradevar ancistrusii... asa ca ... o sa mai caut pana gasesc... si cred ca o pereche ar fi deajuns pt 85l...
fr0ggy
Senior member
[Avatar]

Joined: 06/09/2004 15:30:00
Messages: 590
Location: brasov
IP:
Offline

cel mai mare al meu care il am de vreun an juma are vreo 10. cm. restul is in urma lui. nu cu mult totusi. in jur de 8 se invart batranii si pe la 5-6 cei 4 mai pui, luati acu aproape 1 an.

image
[Yahoo!]
c0rn3l
Junior member

Joined: 20/02/2006 16:16:13
Messages: 32
Location: Craiova
IP:
Offline

fr0ggy wrote:cel mai mare al meu care il am de vreun an juma are vreo 10. cm. restul is in urma lui. nu cu mult totusi. in jur de 8 se invart batranii si pe la 5-6 cei 4 mai pui, luati acu aproape 1 an.


ok... ms... deci doar varianta asta imi ramane: sa mai caut ancistrus si daca gasesc sa iau 2 buc... ca varianta cu pleco, avand in vedere car se fac de mari, pica...
 
Forum Index » Catfish
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com