[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Mare dilema!!! Midie???  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
siQ
Junior member
[Avatar]

Joined: 13/01/2013 23:57:29
Messages: 36
Location: Timisoara
IP:
Offline

Buna tuturor. Am o mare dilema. Am un acvariu micut de 25 de litrii. In el am 2 3 fire de plante am avut un lemn si cateva pietre. Filtru intern si o pompa de aer ambele de dimensiuni mici si incalzitor. 2 neoane chinezesti no-name..Am prezentat mai demult acvariul. Am fost plecat o perioada si am rugat un prieten sa dea de mancare la pesti. Am 4 Cory albi 2 molly si de vreo 3 4 zile vreo 10 puisori.
Acum vine marea mea dilema. Azi curatand bine acvariul am scos buturuga. In el am gasit o ... scoica...ceva ce seamana cu o midie. Atasez si niste poze. Nu stiu ce este si de unde a aparut....Poate sa ma lamureasca cineva. Cred ca avea si ceva...vietate in interior dar era moarta si putea ingrozitor...si nu am apucat sa fac poze crezand ca este un peste mort de ceva vreme si era prietena langa sa nu planga...este foarte indragostita de pesti!
Va rog daca ma puteti lamuri ce este..cum a aparut si daca ceea ce se vede pe ultima poza cu planta sunt ceva pui mici a vietatii...
Va multumesc anticipat
[Thumb - WP_001380.jpg]

[Thumb - WP_001379.jpg]

[Thumb - WP_001390.jpg]


Saluta orice batran care trece pe strada - nu poti sa stii care din ei ti-ar putea fi tata!
APE LIMPEZI !!!
[Yahoo!]
siQ
Junior member
[Avatar]

Joined: 13/01/2013 23:57:29
Messages: 36
Location: Timisoara
IP:
Offline

Nimeni nu stie ?

Saluta orice batran care trece pe strada - nu poti sa stii care din ei ti-ar putea fi tata!
APE LIMPEZI !!!
[Yahoo!]
Avansatul
Senior member
[Avatar]

Joined: 08/08/2013 22:37:09
Messages: 567
Location: Suceava
IP:
Offline

Esti sigur ca nu era in substrat?

Ce fac cand ma plictisesc?

10% caut ceva de facut

90% ma plang ca nu am ce face

Ape limpezi cititorule
siQ
Junior member
[Avatar]

Joined: 13/01/2013 23:57:29
Messages: 36
Location: Timisoara
IP:
Offline

Da...am aflat acum ce era..cica "operculul" unui pomaceea. Aveam 2 pomaceea mari si batrani si se pare ca pe unu l-am atins cumva cand am scos lemnul din apa a murit...
Multumesc oricum

Saluta orice batran care trece pe strada - nu poti sa stii care din ei ti-ar putea fi tata!
APE LIMPEZI !!!
[Yahoo!]
opincarul
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 14/08/2012 14:29:31
Messages: 1773
Location: Varteju - Magurele
IP:
Offline

era mort inainte sa—l atingi cu lemnul. daca ai gasit operculul separat, e clar ca e mort melcul.

Mama prostilor e mereu gravida!
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com