[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
comportament cory  XML
Forum Index » Catfish
Author Message
mihutady
Junior member
[Avatar]

Joined: 30/07/2012 13:16:53
Messages: 83
Location: timisoara
IP:
Offline

am o femela de cory in acvariul comunitar care inoata ciudat.adica sta la distanta de fundul acvariului si inoata...si tot inoata.merge jos doar daca mananca,se odihneste ori se simte urmarita(de mine).restul de cory(diverse subspecii) stau foarte multumiti pe fundul avariului.

are cineva idee ce are?



image

Uploaded with ImageShack.us

image

Uploaded with ImageShack.us

This message was edited 3 times. Last update was at 27/09/2013 13:12:18

Pushkatu
Senior member
[Avatar]

Joined: 14/09/2010 09:25:50
Messages: 1149
Location: Bistrita, B-N
IP:
Offline

Din poza arata de parca ar avea coloana vertebrala deformata. Sunt pesti destul de activi cand sunt in toane bune si inoata si prin masa apei, dar mai rar ce-i drept. Mai ies si pe la suprafata dupa aer. De cand se comporta astfel pestoaica? E posibil sa fie ranita, sau e posibil si sa fie gata de imperechere. Esti sigur ca doar ea are comportamentul asta? Cand sunt gata sa depuna, fac gure sus-jos pe langa sticla acvariului.

This message was edited 1 time. Last update was at 28/09/2013 01:58:52


Seris venit usus ab annis.
[Yahoo!] [MSN]
mihutady
Junior member
[Avatar]

Joined: 30/07/2012 13:16:53
Messages: 83
Location: timisoara
IP:
Offline

sta cu(,)coada lasata deoarece se mentine pe aceeasi linie de inot si oricum femela cory este mai masiva(jos in poza se vad masculi de cory).se comporta de ceva timp asa.doar ea se comporta asa si nu este vorba de depunere la cory.stiu cum depun cory.alta parere,va rog.

This message was edited 2 times. Last update was at 28/09/2013 17:45:45

alex24
Member

Joined: 28/10/2012 21:39:23
Messages: 262
Location: bucuresti ; unirii
IP:
Offline

Avand in vedere ca este vorba tot de comportamentul unor exemplare de corry nu cred ca mai este necesara deschiderea unui nou post
Am 3 corry nu le stiu sexele insa 2 dintre ei parca o idee mai micuti alearga peste tot pe cel de-al treilea care este putin mai dezvoltat
Am incercat sa vad daca are burtica mai proeminenta dar nu mi se pare
In acvariu am 25* si stiu ca corry depun undeva la 21* deci conditii de depunere nu sunt
Incerc sa atasez si un filmulet
 Filename trim.9C711B86-A1AE-4842-A9C8-9AAEF959BBBC.MOV [Disk] Download
 Description Corry
 Filesize 1911 Kbytes
 Downloaded:  33 time(s)

 
Forum Index » Catfish
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com