[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
PROBLEME L144  XML
Forum Index » Catfish
Author Message
simpfzoli
Membru de baza

Joined: 05/05/2011 20:05:49
Messages: 458
Location: satu mare
IP:
Offline

De curind am cumparat 5 buc. de L144 . pestii aveau cam 3 cm . Din pacate 3 au decedat dupa 3 saptamani. motivul nu il stiu sigur, dar banuiesc. pestii erau haraniti cu spanac oparit . Dar am avut o frunza de migdal indian sau (terminalia katappa). stateau toata ziua pe acea frunza doar in ultimele doua zile. au facut o burta foarte mare se parea ca le place. As vrea sa va intreb ca au putut sa faca o indigestie de la acea frunza ? care le-a cauzat moartea in final.
[WWW] [Yahoo!]
Cristi88
Junior member
[Avatar]

Joined: 05/09/2013 08:49:14
Messages: 83
Location: Plenita,pe langa Craiova
IP:
Offline

S-ar putea ca aceea sa fie cauza fiindca a mancat in exces.

Ape limpezi tuturor!!!
Cosmin
Senior member
[Avatar]

Joined: 05/08/2012 22:47:56
Messages: 934
Location: Iasi
IP:
Offline

Cristi,explica-mi tu mie,de unde scoti atatea sfaturi "bune",avand in vedere ca tu detii un acvariu de 15l in care ai 2 scalari,un caras,"o pereche" de zebre si un sanitar.

In plus,din cate stiu eu nu ai mult timp de cand te-ai apucat de acvaristica.De unde stii ca pestii aceia au mancat prea mult,ai patit la fel cu caraselul tau,si mai nou ai doar 2 scalari,2 zebre si un sanitar in 15 litri?

Scuze pentru offtopic...

Daca mananci un ban,iti creste valoarea.


42 L

Biotop America de Sud
[WWW]
 
Forum Index » Catfish
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com