[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Feedback  XML
Forum Index » Vanzari
Author Message
Sorin3030
Member

Joined: 26/08/2012 17:58:09
Messages: 197
Location: Bucuresti-Aviatiei
IP:
Offline

Din pacate va trebui sa dau si un feedback negativ.Am stabilit cu irukandji condtitiile pentru un pachet format din capac,masa si bazin(126L).Nu pentru economie am decis asta,ci cu gandul ca poate sa le faca impreuna,deci sa masoare exact dimensiunile sa se potriveasca.Asta se intampla cam pe 24 iulie.Am reusit sa primesc capacul si bazinul cred ca pe 10 august.Capacul mi l-a dat cu neoanele lui de incercare,a spus ca se duce si le cumpara pe ale mele cand primesc si masa.Pentru masa i-am lasat 300 ron in avans,pentru ca a spus ca nu are bani de materiale.Intre timp am fost plecat din tara,m-am intors pe 8 septembrie si de atunci incerc sa iau legatura cu persoana respectiva,care nu mai raspunde nici pe mail,nici pe messenger,nici pe forum,a disparut in ceatza.Bineinteles,masa n-a mai livrat-o,am cumparat una din Hornbach si am montat totul acum o saptamana.Vineri la 7 seara am terminat,sambata la 5 dimineata a inceput sa curga bazinul,puternic.Nu vreti sa stiti cat de placut a fost sa ma intalnesc sambata cu beneficiarul acvariului,dupa ce s-a trezit cu 50 de litri de apa in casa si a trebuit sa goleasca inca 50 de litri din bazin.Am achitat eu si pagubele si noul bazin cumparat tot din Hornbach.
Ca sa fac un rezumat,domnul Irukandji a incasat 650 de ron in total,pentru care a livrat un capac bun,cu neoane uzate,un bazin facut in bataie de joc,iar pentru masa,nu s-a mai deranjat nici sa apara.Daca totusi apare si are ceva de comentat,am pastrat si bazinul ca proba,sa nu creada cineva ca ii stric "firma" degeaba.Cred ca am avut destula rabdare inainte sa ii dau feedback-ul.Prefer sa scriu aici,ca sa nu se mai tepuiasca si altii.Ca un sfat pentru doritori...in afara de capac,nu va luati nimic hand made.Ori va faceti singuri,ori cumparati,pentru ca "economia" pe care o puteti face nu este suficient de mare cat sa merite nervii si problemele.
sv_costin
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 11/11/2012 00:34:20
Messages: 329
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Feedback pozitiv pentru colegul Stefanp ...livrare perfecta exact cum am dicutat inainte. Persoana de incredere. II multumesc pe aceata cale si sper sa-mi iasa un acvariu frumos cu manado de la el.
[Yahoo!]
jjojjo
Member
[Avatar]

Joined: 09/12/2012 21:27:03
Messages: 209
Location: Pitesti
IP:
Offline

multumesc lui alex08 pt livrarea perfecta a plantelor intr-o stare foarte buna si pt BONUS(inca cateva plante)
un om de foarte mare incredere !
;)
[WWW] [Yahoo!]
koala
Batran si obosit
[Avatar]

Joined: 05/03/2002 02:00:00
Messages: 23583
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Feedback pozitiv pentru colegul reefer... nota 10!

Samson & Delilah (2002) - Marele African (2007) - Angels in heaven (2010) - Life is like a box of chocolates (2011) - Nemo's House (2012) - The Big One (2012) - Cubul (2013) - The Return (2014) - Back to the roots (2015) - Un sumatran, doi sumatrani (2020)
Sorin3030
Member

Joined: 26/08/2012 17:58:09
Messages: 197
Location: Bucuresti-Aviatiei
IP:
Offline

Multumesc mult colegei alexa pentru melcii "asasini" si pentru ca s-a deplasat destul de departe de casa pentru a-i aduce!
NightOwner
Membru de baza

Joined: 24/01/2011 17:53:50
Messages: 404
Location: bucharest
IP:
Offline

Lucian wrote:Am luat niste plante de la andrei_dum. Plantele frumoase, bine ingrijite, impachetate foarte bine. Recomand


Si eu am luat de la andrei_dum ... mare gresala. Toate plantele PLINE de spirogyra !!! Le-am aruncat !!

andrei_dum wrote:

tyna wrote:vreau si eu urmatoarele plante :

3-5 fire didiplis Diandra
2-3 fire rotalla macrandra
1 pot staurogyne repens
5-6 fire althernathera mini
4-5 fire proserpinaca palustris cuba

da-mi un pret pt tot pachetul.
Eu sunt din Bucuresti . Pot veni si astazi sa iau plantele.

Multumesc.


Rotala macandra nu am nici in anunt nu este. Repens se da la fir nu la pot.
Fara rotala pretul este 41 lei. Pot sa.ti pun altceva frumos in loc si sa ramana la 50 lei.(alte specii). Prin posta romana ajung vineri dimineata. Daca e ok asa lasa.mi adresa ta completa si numele iar maine dimineata coletul pleaca spre tine. O seara buna!
stefanp
Moderator

Joined: 06/09/2011 17:31:23
Messages: 9473
Location: Falticeni/Iasi
IP:
Offline

Nu e chiar o vanzare, dar am sa postez aici in semn de multumire.

Asadar, mii de multumiri colegului simpfzoli ce mi-a adus din Ungaria cativa saci de Aqua Medic Volcanit, fiind platiti de el inainte sa ii trimit eu banii.
Plus cativa creveti cadou.

Mare domn
Raman dator cu niste

Zambesc chiar de traiesc in conditii austere, caci bucuria mea se trage din alte sfere ! Jurnal acvariu (proiect finalizat) | Unu' micu' pentru creveti (proiect finalizat) | Borcanu' lu' Grigore (proiect finalizat)
Incercare de aquascaping (proiect finalizat) | La munte - nano (finalizat) | Highway to hell (finalizat) | The great Danish | Dennerle tank

Romanian Aquascaping Contest 2016

Blog despre acvaristica

Despre Dennerle
[WWW]
stefanp
Moderator

Joined: 06/09/2011 17:31:23
Messages: 9473
Location: Falticeni/Iasi
IP:
Offline

Am cumparat un pachet de plante de la ReBella.
Plante frumoase, sanatoase, fara alge. Mi-a trimis pachetul in ziua specificata de mine si am mai primit si un bonus

Recomand cu incredere

Zambesc chiar de traiesc in conditii austere, caci bucuria mea se trage din alte sfere ! Jurnal acvariu (proiect finalizat) | Unu' micu' pentru creveti (proiect finalizat) | Borcanu' lu' Grigore (proiect finalizat)
Incercare de aquascaping (proiect finalizat) | La munte - nano (finalizat) | Highway to hell (finalizat) | The great Danish | Dennerle tank

Romanian Aquascaping Contest 2016

Blog despre acvaristica

Despre Dennerle
[WWW]
stefanp
Moderator

Joined: 06/09/2011 17:31:23
Messages: 9473
Location: Falticeni/Iasi
IP:
Offline

Am cumparat o pompa de valuri de la colegul akos09.
Tranzactie ok, produs conform descrierii.

Multumesc!

Zambesc chiar de traiesc in conditii austere, caci bucuria mea se trage din alte sfere ! Jurnal acvariu (proiect finalizat) | Unu' micu' pentru creveti (proiect finalizat) | Borcanu' lu' Grigore (proiect finalizat)
Incercare de aquascaping (proiect finalizat) | La munte - nano (finalizat) | Highway to hell (finalizat) | The great Danish | Dennerle tank

Romanian Aquascaping Contest 2016

Blog despre acvaristica

Despre Dennerle
[WWW]
narcis
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 04/11/2011 22:32:48
Messages: 2471
Location: pitesti
IP:
Offline

Cu intarziere, deoarece tranzactia s-a incheiat in dec2013, vreau sa va spun ca am cumparat de la colegul scorpionul un bazin+lampa+ceva plante cadou, un adevarat domn, totul ok+mi l-a si adus in pitesti personal. Inca o data tin sa-i multumesc si pe aceasta cale.
Recomand cu incredere
[ICQ]
scorpionul
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 26/11/2011 22:13:12
Messages: 3090
Location: Bucuresti Drumul Taberei
IP:
Offline

cu mare placere @narcis, si sper sa te bucuri de ele asa cum m-am bucurat si eu pentruca ti le-am dat din toata inima. Lumina cred ca este ok acum pentru tine( sa stii ca ti-am urmarit postarile) avand in vedere vechimea neoanelor si marimea bazinului tau. Cred ca varianta 2 aqua si 1 midday este cea mai ok. Eu as merge pe varianta 2 aqua deschise dimineata, suplimentat la pranz aproximativ 2-3 ore cu midday si pe urma dupamiaza din nou cele 2 aqua. Iari dupa ce ai postat "floarea" m-am dus la mine in bazin sa vad daca ale mele au inflorit. Deocamdata nu, dar perleaza foarte frumos, astept sa aiba la randul lor flori si iti multumesc si eu pentru plante. O sa continui pe aquascaping problema utilizarii neoanelor ca sa vedem in ce conditii le mai putem folosi, care este uzura lor si in ce consta aceasta. Asa ca daca te intereseaza subiectul mai poti urmari pe acolo

armonia vietii consta in echilibrul pe care il asiguram
[Yahoo!]
andrei.ene90
Junior member
[Avatar]

Joined: 05/01/2013 20:40:52
Messages: 47
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Feedback pozitiv colegului marian4232 Am achizitionat de la acesta mai multe produse de care sunt foarte multumit. Coleg serios si de cuvant (mentionez ca la rugamintea mea a pastrat produsele aproximativ o saptamana pana la intoarcerea mea in oras). Recomand
koala
Batran si obosit
[Avatar]

Joined: 05/03/2002 02:00:00
Messages: 23583
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Feedback pozitiv pentru colegul dragos_georg.
Am incheiat cu el tranzactia privind canistra cea mare... un tip serios si de cuvant. Nota 10, de la mine!

Samson & Delilah (2002) - Marele African (2007) - Angels in heaven (2010) - Life is like a box of chocolates (2011) - Nemo's House (2012) - The Big One (2012) - Cubul (2013) - The Return (2014) - Back to the roots (2015) - Un sumatran, doi sumatrani (2020)
flavius2308
Membru de baza

Joined: 27/11/2013 23:53:50
Messages: 341
Location: Resita
IP:
Offline

Am cumparat un pachet de plante de la ReBella.
Foarte multumit de plante, sanatoase si mi-a mai dat si un bonus consistent.

Recomand cu incredere

This message was edited 1 time. Last update was at 21/02/2014 18:36:01

[Email]
Ancamarketing
Senior member
[Avatar]

Joined: 31/03/2013 13:08:18
Messages: 1363
Location: Iasi
IP:
Offline

Feedback pozitiv ptr colegul Katana, am luat plante. Ok recomand.

"Valoarea omului se masoara dupa greutatile pe care el le invinge." Voltaire
[Email] [Yahoo!]
petre79
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 04/09/2012 20:24:03
Messages: 415
Location: Hunedoara
IP:
Offline

Feedback pozitiv pentru colegul Stefanp !!!!........nota 10 +....recomand tuturor
simpfzoli
Membru de baza

Joined: 05/05/2011 20:05:49
Messages: 458
Location: satu mare
IP:
Offline

nota 10 plusssss pentru colegul STEFANP care mi-a oferit plante cadou si s-a si deplasat pina la microbus. inca o data MULTUMIRI pentru acele plante minunate.
[WWW] [Yahoo!]
Calin Mihalte
Junior member
[Avatar]

Joined: 14/01/2014 22:21:44
Messages: 50
Location: Bistrita Nasaud
IP:
Offline

un feedback super mega positive pt userul -victor z- (plante de la A....Z) am commandant plante in jur de 270 ron si mia trims in jur de vreo 400 ron...plantele arata superb, sanatoase, fara alge si au ajuns repede si bine toate, majoritatea sunt scoase din substrat si nu tunse.
tot respectul pt domnul victor...un adevarat domn.
Cumparati cu incredere
Recomand transport curier si nu posta romana.
Inca o data multumesc pt plante sunt superbe si bonusurile consistente.
bsbircea
Member
[Avatar]

Joined: 16/03/2014 14:01:12
Messages: 235
Location: Campina
IP:
Offline

multumesc si pe aceasta cale colegului Stefanp pentru pachetul de plante. seriozitate maxima. nota 10

I slice'n'dice live animals and glue them to rocks!
[Email]
viperator
Junior member

Joined: 12/12/2009 20:57:47
Messages: 19
Location: Bucuresti-Titan
IP:
Offline

Multumesc colegului addmil pentru pachetul generos de plante frumoase si sanatoase.
 
Forum Index » Vanzari
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com