[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Un nou inceput !  XML
Forum Index » Acvarii plantate - Jurnal
Author Message
razvan
Membru banat

Joined: 21/11/2001 02:00:00
Messages: 2878
IP:
Offline

..... si oarca ziceai ca te-ai documentet temeinic in legatura cu pestii pe care ii ai .. smilie smilie

inclin sa cred ca geo.... a facut o mare gresala ca ti i-a dat,
mai bine nu puneai poze....
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Sorinel18_my wrote:
razvan wrote:fiind prea deschisa la culoare, reflecta lumina foarte bine, iar pestii neavind pleoape si iris nu pot diminua lumina intrata in globul ocular si orbesc. de asemenea determina cresterea explziva a algelor, ca sa nu mai vorbesc de efectul minor de crestere a duritatii apei, efect total insignifiant pentru un peste rezistent cum este discusul.

Sa zicem ca ar fi marmura pisata asi putea cumpara 2kg de nisip de la animax 40k punga(cred ca stie lumea cum e) sa trag un strat pe deasupra ,presupun ca ar fi mult mai bine nu?

Ei bine NU! Si nu te mai incapatina atita, ca nu-ti vrea nimeni raul.

Si vorba lui Razvan - mai bine te abtineai cu pozele alea. Ca nu prea ai cu ce te lauda.
Sorin18_my
Senior member
[Avatar]

Joined: 21/10/2004 09:51:33
Messages: 697
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Cand voi ajunge acasa voi incerca faza cu otetul ,ca mi-a mai ramas uscat si sa vad care e treaba...

Tot raul spre bine.
[Email] [WWW]
Sorin18_my
Senior member
[Avatar]

Joined: 21/10/2004 09:51:33
Messages: 697
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Da dupa cum spuneati este marmura am facut experimentul cu otetul ,daca mai este ceva de facut spuneti-mi ce sa fac ca sa stiu si eu ,ori il las asa ca de 3 saptamani de cand l-am pus nu a aparut nici o problema pesti nu au nimika...

Tot raul spre bine.
[Email] [WWW]
razvan
Membru banat

Joined: 21/11/2001 02:00:00
Messages: 2878
IP:
Offline

daca-i raspunde cineva la intrebarea asta, sa moara bibi de nu-i dau ban

vorbesc cit se poate de serios!!!!!!

sorinele, este destul de multa informatie pe forum , esti vechi , zici ca te-ai documentet despre discusi... sa te vedem la lucru ...
razvan
Membru banat

Joined: 21/11/2001 02:00:00
Messages: 2878
IP:
Offline

ma asteptam sa te vad cautind pe forum, dar se pare ca e greu ...

SCOATE NAIBII MARMURA AIA DIN ACVARIU CA-TI CAPIAZA DISCUSII
MAI BINE LASAI ACVARIUL STERIL, BAGA SCHIMBURI DE APA, SA SE DIMINUEZE DURITATEA.....
CHIAR ERA GREU DE RATIONAT, TREBUIA SA-TI DEA CINEVA ACEST SFAT????
razvan
Membru banat

Joined: 21/11/2001 02:00:00
Messages: 2878
IP:
Offline

pentru faptul ca l-a "ajutat" pe userul sorinel cel mititel si merele de tabla zincata, moderatorul razvan primeste :ycard: si interdictia de postare o saptamana
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

razvan wrote:daca-i raspunde cineva la intrebarea asta, sa moara bibi de nu-i dau ban

razvan wrote:pentru faptul ca l-a "ajutat" pe userul sorinel cel mititel si merele de tabla zincata, moderatorul razvan primeste :ycard: si interdictia de postare o saptamana

Cinstea, corectitudinea, verticalitatea, coloana ta vertebrala dreapta, profilu' tau moral si mai presus de toate icredibila™ cooltura™ de care ai dat dovada ma induioseaza pina la lacrimi :aaa: ....... La urmatoarele alegeri, faraonu' iti porunceste sa candidezi la functia de presedinte al Romaniei !

pppaaa chestia asta: "ori il las asa ca de 3 saptamani de cand l-am pus nu a aparut nici o problema pesti nu au nimika..." sa mor daca nu meriti un ban smilie . Cum mama zmeului poti debita o asa ineptie dupa 666 posturi pppaaa forum ....... ? Ai un noroc diabolic ca ai chiar 666 posturi si nu vreau sa ramii cu atitea ca-ti pica ceru-n cap. Iar asta, al 666-lea, chiar ca l-ai facut diavolesc .

:alright:

Poze: smilie ... Poze cu plante
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

MARELE ALB wrote: Ai un noroc diabolic ca ai chiar 666 posturi si nu vreau sa ramii cu atitea ca-ti pica ceru-n cap. Iar asta, al 666-lea, chiar ca l-ai facut diavolesc

Hai, Sorinele, te rog eu frumos, mai baga si tu un post, macar sa avem si noi inima impacata. Poate ne anunti chiar ca ti-au depusi discusii facinati de marmura in care i-ai bagat si atunci, zau de nu ma apuc de crecut si inmultit discusi, ca vad ca au mare cautare.
Magda
Senior member

Joined: 17/03/2004 08:20:12
Messages: 710
IP:
Offline

Eu am impresia ca lui chiar ii place sa i se dea atata atentie si importanta
Tare mi-e teama ca se distreaza pe baza noastra smilie
BLeeD
Up In Smoke
[Avatar]

Joined: 23/09/2004 01:25:22
Messages: 677
IP:
Offline

Are 16 ani si e pasionat de pesti...altii la varsta lui sunt pasionati de seringi...ati putea fi mai intelegatori sunt altii de 40 de ani care fac aceleasi greseli, si poate altele mult mai grave : ) Nu cred ca isi bate nimeni joc...poate e de vina sinceritatea lui. Eu sunt convins ca sunt multi pe aici care fac inca greseli pe care nu si le recunosc.
Mah skoate marmura aia k nu e buna pt discushi

image
[Email]
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

BLeeD wrote:...ati putea fi mai intelegatori ....

Daca nici noi nu l-am mai inteles pe Sorinel... Discusi moca, sfaturi girla...cum doamne iarta-ma i s-a lipit tocmai marmura aia de degete, numai Cel de sus stie. Si mai face si imprudenta sa o bage in acvariu fara a o testa. Si asta dupa ce e pe forum de un an de zile. Nici macar atita lucru nu a invatat.

Iar pe alte forumuri nu are glas, ca stie ce-l paste....

Iar chestia cu greselile e oarecum relativa. Daca nu schimbi apa cu lunile, e treaba ta, dar macar nu o strigi in gura mare cind stii ca o sa sara lumea cu gura pe tine. Si pe buna dreptate.
BLeeD
Up In Smoke
[Avatar]

Joined: 23/09/2004 01:25:22
Messages: 677
IP:
Offline

ai si tu dreptate in felul tau :-P Gata nu mai zic nimic

image
[Email]
Sorin18_my
Senior member
[Avatar]

Joined: 21/10/2004 09:51:33
Messages: 697
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Am citit toate posturile si am amutit unii cred ca cine stie ce sunt eu dar... nu sunt o sa scot marmura cat pot de repede .
Ms pentru sfaturi.

Tot raul spre bine.
[Email] [WWW]
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Sorinel18_my wrote:Am citit toate posturile si am amutit unii cred ca cine stie ce sunt eu dar... nu sunt o sa scot marmura cat pot de repede .

Ba cam esti Sorinele...esti cam jale...Si stii care este cartea ta de vizita pe acest forum? In primul rind felul in care scrii - nu virgula, nu punct...nimic.... nimic inteligibil. Asta spune multe...iar la 16 ani ar trebui sa-ti dea de gindit.

Mi-e mila de discusii tai. Poate daca scoteai niste bani din buzunar, te-ai fi ingrijit mai mult...
lukaboy
Senior member
[Avatar]

Joined: 11/09/2004 08:45:01
Messages: 505
Location: Bucuresti, Mihai Bravu
IP:
Offline

Dolly wrote:Mi-e mila de discusii tai. Poate daca scoteai niste bani din buzunar, te-ai fi ingrijit mai mult...


Intuitie feminina sau experienta pe forum? oricum o iei, tot la "filtrarea" mea e speranta!!! Ca mare e gradina...

Las ca vin sarbatorile si ne aduce Mosu' forum mai linistit... sunt sigur...

http://www.seachem.ro
[Email]
 
Forum Index » Acvarii plantate - Jurnal
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com