[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Tropica vs Easy Life  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
MishuM
Member
[Avatar]

Joined: 07/06/2011 12:24:05
Messages: 297
Location: Bucuresti - Panduri
IP:
Offline

Buna ziua tuturor si bine v-am regasit.

Asa cum probabil v-am obisnuit , va supun atentiei una dintre dilemele pe care le am ca novice in acest domeniu. Mai exact, am identificat pe piata un distribuitor pentru produsele Tropica (produsul Tropica Plant Nutrition + Liquid) si dupa o cautare pe internet am ajuns la concluzia ca probabil este una dintre firmele consacrate in acest domeniu. Totusi, inainte de a face pasul spre achizitionarea acesteia, doresc sa va intreb si pe Dvs daca in practica se confirma superioritatea produsului si daca se merita sa "dezlantui" vantul schimbarii.

Mentionez ca in momentul de fata utilizez Easy Life Pro Fito in combinatie cu Easy Carbo si plantele pe care le detin sunt in marea majoritate Microsorum si Bolbitis, alaturi de Ceratopteris si zambila de apa.

Multumesc anticipat tuturor pentru sfaturi

Non scholae, sed vitae discimus
MishuM
Member
[Avatar]

Joined: 07/06/2011 12:24:05
Messages: 297
Location: Bucuresti - Panduri
IP:
Offline

Nu ma poate ajuta nimeni cu un sfat?

Non scholae, sed vitae discimus
tehrez
Member
[Avatar]

Joined: 07/10/2012 02:02:27
Messages: 146
Location: Bucuresti - Romana
IP:
Offline

MishuM wrote:Mentionez ca in momentul de fata utilizez Easy Life Pro Fito in combinatie cu Easy Carbo si plantele pe care le detin sunt in marea majoritate Microsorum si Bolbitis, alaturi de Ceratopteris si zambila de apa.


Poti sa-mi spui, te rog, care a fost gradul de multumire legat de combinatia de mai sus de fertilizare?
Adica a fost ok, a fost prea putin, prea mult... sau ceva deficit de anumite elemente?

Merci fain!

Sa auzim numai de bine!
Lazar Ginel
Ogar batran
[Avatar]

Joined: 18/01/2005 12:14:27
Messages: 1755
Location: IASI
IP:
Offline

Eu cred ca pentru cele trei specii de plante pe care le detii fertilizarea cu produse de top gen... Tropica, etc.
Nu te va satisface in mod deosebit ,avind in vedere ca aceste plante nu necesita o fertilizare speciala

Ogar batrin dar.... cu miros fin
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com