[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Pigeon Blood  XML
Forum Index » Cichlidae
Author Message
Sorin18_my
Senior member
[Avatar]

Joined: 21/10/2004 09:51:33
Messages: 697
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Vrea sa stiu si eu care dintre ei este pigeno blood pur ?ca ,chiar nu imi dau seama care e diferenta sau cu ce sunt combinati
Asta
sau
Asta

Tot raul spre bine.
[Email] [WWW]
razvan
Membru banat

Joined: 21/11/2001 02:00:00
Messages: 2878
IP:
Offline

asta e shuntare pe fatza (din partea mea) , cred ca-ti dai seama ..... ;)

avind in vedere ca unicul singurul si cel mai experimentat crescator de discusi ultra-super-pro-extra-puri este amicul nostru "cel pe care nu-l numim" , care activeaza pe forumul "celalalt" pe care esti membru , de ce nu-i soliciti ajutorul ....

acum pe bune, hai sa vorbim ca sa ne aflam in treaba... nu era mai elegant sa-i dai lui g.g. un pm in care sa-l intrebi, doar e galeria lui .. si stie ce are "in curte"
Sorin18_my
Senior member
[Avatar]

Joined: 21/10/2004 09:51:33
Messages: 697
Location: Bucuresti
IP:
Offline

razvan wrote:asta e shuntare pe fatza (din partea mea) , cred ca-ti dai seama ..... ;)

avind in vedere ca unicul singurul si cel mai experimentat crescator de discusi ultra-super-pro-extra-puri este amicul nostru "cel pe care nu-l numim" , care activeaza pe forumul "celalalt" pe care esti membru , de ce nu-i soliciti ajutorul ....

acum pe bune, hai sa vorbim ca sa ne aflam in treaba... nu era mai elegant sa-i dai lui g.g. un pm in care sa-l intrebi, doar e galeria lui .. si stie ce are "in curte"

Inteleg ce vrei sa spui ,dar m-am gandit ca si alti ar putea sa aiba nedumerirea care o am si eu in legatura cu cei doi pigeoni blood

Tot raul spre bine.
[Email] [WWW]
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Sorinel, uite "cadou" din partea mea un prim :ycard: Urmatorul va fi cel de adio.
diskusfun
Member
[Avatar]

Joined: 25/11/2001 02:00:00
Messages: 160
Location: Bucuresti-b.dul Brancoveanu
IP:
Offline

Sorinel, uite "cadou" din partea mea un prim Urmatorul va fi cel de adio.


hai , Dolly...nu mai fi asa rea ...

kid...la urmatoarea intilnire duminicala , vi si te asezi linga mine...unul mare , de vreo 2m si 125kg ...poate reusim sa o convingem pe Dolly sa-ti retraga cartonasul galben.....cu toate ca nu cred ca se lasa ea asa de usor ...

asa e cum zice razvan...pestii find de la g.g., era cel mai simplu sa-l intrebi pe el...dar pt a raspunde nedumeririi tale: pigeon blood este o denumire generica....nu se refera doar la o anumita varietate de discus...sunt nenumarate...insa toate au in comun un lucru:prezenta ,,punctelor negre''....eu cred ca tu ai intrebat tocmai in ideea de a afla ce varietate sunt cei 7 discusi ai tai...ei bine SUNT PIGEON BLOOD....asteapta sa creasca si abia atunci vei vedea daca unii vor fi galbeni, altii rosii sau altii cu dungi sau pete...

pina atunci, ai grija de ei, schimba apa cit mai des, hrana de calitate si sa speram ca peste un an sa ceri sfaturi pentru perechile tale, pui ,samd...

tot pe acest forum ... daca reusim sa o convingem pe Dolly

The road to happiness lies in two simple principles:
Find what it is that interests you and that you can do well, and when you find it, put your whole soul into it - every bit of energy you have.
[Email] [WWW]
Sorin18_my
Senior member
[Avatar]

Joined: 21/10/2004 09:51:33
Messages: 697
Location: Bucuresti
IP:
Offline

diskusfun wrote:
Sorinel, uite "cadou" din partea mea un prim Urmatorul va fi cel de adio.


hai , Dolly...nu mai fi asa rea ...

kid...la urmatoarea intilnire duminicala , vi si te asezi linga mine...unul mare , de vreo 2m si 125kg ...poate reusim sa o convingem pe Dolly sa-ti retraga cartonasul galben.....cu toate ca nu cred ca se lasa ea asa de usor ...

asa e cum zice razvan...pestii find de la g.g., era cel mai simplu sa-l intrebi pe el...dar pentru a raspunde nedumeririi tale: pigeon blood este o denumire generica....nu se refera doar la o anumita varietate de discus...sunt nenumarate...insa toate au in comun un lucru:prezenta ,,punctelor negre''....eu cred ca tu ai intrebat tocmai in ideea de a afla ce varietate sunt cei 7 discusi ai tai...ei bine SUNT PIGEON BLOOD....asteapta sa creasca si abia atunci vei vedea daca unii vor fi galbeni, altii rosii sau altii cu dungi sau pete...

pina atunci, ai grija de ei, schimba apa cit mai des, hrana de calitate si sa speram ca peste un an sa ceri sfaturi pentru perechile tale, pui ,samd...

tot pe acest forum ... daca reusim sa o convingem pe Dolly

Ms mult pentru raspunsuri daca voi veni duminica (nu de alta dar daca ma prinde koala )sigur voi sta langa tine .
Poate reusim sa o convingem dar eu zic ca e imposibil

Tot raul spre bine.
[Email] [WWW]
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

diskusfun wrote:... daca reusim sa o convingem pe Dolly

Sunt ferma si incoruptibila. :sic:
Acum insa, vorbind la modul cel mai serios, ceea ce a facut Sorinel nu se face. Nu mai vorbesc aici de educatie, de cei 7 ani de acasa - daca ii are- dar ca sa copiezi ce zice cineva care are oarece vechime in acvaristica doar ca sa "ajuti" mi se pare de un cumplit prost gust. Gestul lui a fost total neinspirat si de proasta calitate.
Aici a primit destul ajutor, a primit chiar discusi si iata rasplata...Cit despre cartonasul galben, sa-l stapineasca sanatos. Nu e la primul avertisment.
 
Forum Index » Cichlidae
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com