[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Femela sau mascul?  XML
Forum Index » Catfish
Author Message
mikehorizon
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 30/08/2004 11:00:27
Messages: 301
Location: Bucuresti, Vitan - Stadionul Olimpia
IP:
Offline

Ancistrusul din imagine are cam 7cm si as vrea sa-i achizitionez pereche. Intrebarea este: e mascul sau femela?
Multumesc anticipat. http://www.acvariu.ro/coppermine/displayimage.php?pid=2540&fullsize=1


edited by koala :

... am editat eu linku' ala ... cred ca la imaginea asta te refereai ... mie imi pare a fi o femela ! ...
[Email] [Yahoo!]
fr0ggy
Senior member
[Avatar]

Joined: 06/09/2004 15:30:00
Messages: 590
Location: brasov
IP:
Offline

poate asta..

linkul de mai sus duce la o poza cu neoni unde oricat m-am chiorat nu pare sa fie nici un ancistrus.


ca un proaspat posesor de ancistrusi zic si eu ca ar fi tot femela.. pe baza afirmatiei ca are 7 cm.

image
[Yahoo!]
GeorgeT
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 04/11/2003 16:48:21
Messages: 482
Location: Timisoara(Giroc)
IP:
Offline

fr0ggy wrote:zic si eu ca ar fi tot femela.. pe baza afirmatiei ca are 7 cm.

eu stiam ca femela nu are tepi pe bot, sau ma insel? Ceea ce vad in poza cam are ceva tepi pe bot, desi .... un mascul la 7 cm ar trebui sa aiba tepii mult mai mari. Asa ca, chiar e femela?!?

Daca o pasarica ti-a soptit ceva.....atunci inseamna ca ai inebunit pentru ca pasarelele nu vorbesc !!
[Email] [Yahoo!]
mikehorizon
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 30/08/2004 11:00:27
Messages: 301
Location: Bucuresti, Vitan - Stadionul Olimpia
IP:
Offline

Vom vedea. Am gasit un mascul , o sa-i pun impreuna sa vedem daca ies icre sau altceva.
[Email] [Yahoo!]
fr0ggy
Senior member
[Avatar]

Joined: 06/09/2004 15:30:00
Messages: 590
Location: brasov
IP:
Offline

lukaboy mi-a dat un "dispozitiv" un furtun cam la 15-cm cred, in care se intra asa mai chinuit, si are mare succes la acncistrusii mei, momentan un mascul e inauntru si curata si femela sta deasupra si asteapta. maine o sa mai fac vreo 3. + inca 2-3 nuci de cocos de ascuns, pentru ca cu stau mai mult in spatele futunului filtrului cativa.

image
[Yahoo!]
koala
Batran si obosit
[Avatar]

Joined: 05/03/2002 02:00:00
Messages: 23583
Location: Bucuresti
IP:
Offline

image

... uite acilea mascul ...

Samson & Delilah (2002) - Marele African (2007) - Angels in heaven (2010) - Life is like a box of chocolates (2011) - Nemo's House (2012) - The Big One (2012) - Cubul (2013) - The Return (2014) - Back to the roots (2015) - Un sumatran, doi sumatrani (2020)
GeorgeT
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 04/11/2003 16:48:21
Messages: 482
Location: Timisoara(Giroc)
IP:
Offline

koala wrote:
... uite acilea mascul ...


Koala, intrebarea mea era: pot si femelele sa aiba tepi? Sau tepii sunt caracteristici doar masculilor?

Daca o pasarica ti-a soptit ceva.....atunci inseamna ca ai inebunit pentru ca pasarelele nu vorbesc !!
[Email] [Yahoo!]
aquacip
Junior member

Joined: 13/08/2005 13:36:12
Messages: 11
Location: Busteni, jud. Prahova, Romania
IP:
Offline

Pot si femelele sa aiba tepi (in general n-au) dar mult mai mici decat masculii si fara bifurcatii.

LET YOUR DREAM COME TRUE
[Email]
 
Forum Index » Catfish
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com