[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Sump si alte acareturi pentru acvariu plantat  XML
Forum Index » Atelier (DIY) & Hardware
Author Message
Shubi
CNC-ist de frunte

Joined: 25/03/2012 13:43:16
Messages: 2463
Location: Timisoara
IP:
Offline

Eu zic, asa dupa acareturi, ca daca te scapi de buretii aia, bagi ceva piatra de recif, chiar si uscata......te primim cu bratele deschise.
Sa nu-ti faci griji de lampa, se preteaza si la marine, trebuie sa schimbi doar neoanele de verzaturi cu ceva mai pe albastru
Sa vezi domnule ce lumina frumoasa in camera seara....spectacol
Lucian
Administrator
[Avatar]

Joined: 20/12/2001 02:00:00
Messages: 6118
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Totul a fost gandit pentru orice se poate intampla in viitor deocamdata raman "gradinar"

A sosit curierul cu pachetul cu lava si zeolit de care va vorbeam. I-au cazut "olele" urcand la etajul 2 cu coletul care cantarea 25 kile M-a intrebat ce am acolo si cand i-am zis ca "piatra sparta" a plecat bodoganind ca inca un colet din asta si isi da demisia
Acum sa vad cum o sa ajung si eu cu el acasa


„Singurele lucruri care se intampla rapid intr-un acvariu sunt cele rele. Lucrurile bine facute se observa in timp si necesita rabdare, rabdare, rabdare...”
koala
Batran si obosit
[Avatar]

Joined: 05/03/2002 02:00:00
Messages: 23583
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Nu puteai sa-i dai direct adresa de-acasa?
Intreb si eu, nu dau cu parul.

Samson & Delilah (2002) - Marele African (2007) - Angels in heaven (2010) - Life is like a box of chocolates (2011) - Nemo's House (2012) - The Big One (2012) - Cubul (2013) - The Return (2014) - Back to the roots (2015) - Un sumatran, doi sumatrani (2020)
Lucian
Administrator
[Avatar]

Joined: 20/12/2001 02:00:00
Messages: 6118
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Eu ajung acasa pe la ora 18... Mai bine vorbeam cu tine ca m-a costat transportul cam cat e marfa


„Singurele lucruri care se intampla rapid intr-un acvariu sunt cele rele. Lucrurile bine facute se observa in timp si necesita rabdare, rabdare, rabdare...”
dan.pavelescu
Liliacul
[Avatar]

Joined: 19/04/2011 15:50:00
Messages: 12935
Location: Bucuresti/Bruxelles
IP:
Offline

image


Misto, ce fabrica e in poza, 23 August, Laromet?

This message was edited 2 times. Last update was at 08/01/2016 13:45:20


I'm Batman!

The Forgotten Sands
Release the kraken!
Soupe de poisson

Mi te supui.
[WWW]
Lucian
Administrator
[Avatar]

Joined: 20/12/2001 02:00:00
Messages: 6118
Location: Bucuresti
IP:
Offline

dan.pavelescu wrote:
Misto, ce fabrica e in poza, 23 August, Laromet?

Ce ooameni Nu v-am explicat ca este instalatia de distilare/filtrare cu care umplu butoiasul din imagine. Toate astea se gasesc la subsol unde functioneaza atelierul de creatie "La trei prune"
image


„Singurele lucruri care se intampla rapid intr-un acvariu sunt cele rele. Lucrurile bine facute se observa in timp si necesita rabdare, rabdare, rabdare...”
dan.pavelescu
Liliacul
[Avatar]

Joined: 19/04/2011 15:50:00
Messages: 12935
Location: Bucuresti/Bruxelles
IP:
Offline

"La trei prune", zis si "Ochii lui Dobrin"?

I'm Batman!

The Forgotten Sands
Release the kraken!
Soupe de poisson

Mi te supui.
[WWW]
Lucian
Administrator
[Avatar]

Joined: 20/12/2001 02:00:00
Messages: 6118
Location: Bucuresti
IP:
Offline

dan.pavelescu wrote:"La trei prune", zis si "Ochii lui Dobrin"?

ooffff mama mea tinerii astia ... n'ai cu cine 'domle niste incepatori Ochii 'lu Dobrin erau doo prune
[Thumb - 9cc645a15172059c4820d505bf293ffc-6780487-1000_1000.jpg]



„Singurele lucruri care se intampla rapid intr-un acvariu sunt cele rele. Lucrurile bine facute se observa in timp si necesita rabdare, rabdare, rabdare...”
Lucian
Administrator
[Avatar]

Joined: 20/12/2001 02:00:00
Messages: 6118
Location: Bucuresti
IP:
Offline

si pentru ca suntem mai "maturi" tot alea mai majore si batranesti imi plac. Iaca cu ce m-am delectat de Craciun http://www.rumundco.de/Plantation-Rum-Barbados-XO-20-Anniversary-Rum-40-07l
Va garantez ca un rom mai bun ca asta nu am mai baut...
Altfel barul a fost destul de generos, inclusiv "trei prune" personala, dar nu am trecut la altceva pana nu am dovedit butelca de rom
[Thumb - IMG_20151225_152952.jpg]

[Thumb - IMG_20151225_153053.jpg]

[Thumb - IMG_20151225_151559.jpg]



„Singurele lucruri care se intampla rapid intr-un acvariu sunt cele rele. Lucrurile bine facute se observa in timp si necesita rabdare, rabdare, rabdare...”
dan.pavelescu
Liliacul
[Avatar]

Joined: 19/04/2011 15:50:00
Messages: 12935
Location: Bucuresti/Bruxelles
IP:
Offline

Stiu bre ca era cu 2 prune, stiu si de ce se numea "Ochii lui Dobrin". Dar m-am gandit ca produsele contrafacute sunt cu 3-4 prune, gen produsele chinezesti: Mike, Adibas, Parascanic, etc

Misto colectia, dar lipseste Kojak si Havana club

I'm Batman!

The Forgotten Sands
Release the kraken!
Soupe de poisson

Mi te supui.
[WWW]
Lucian
Administrator
[Avatar]

Joined: 20/12/2001 02:00:00
Messages: 6118
Location: Bucuresti
IP:
Offline

dan.pavelescu wrote:Stiu bre ca era cu 2 prune, stiu si de ce se numea "Ochii lui Dobrin". Dar m-am gandit ca produsele contrafacute sunt cu 3-4 prune, gen produsele chinezesti: Mike, Adibas, Parascanic, etc

Stiu ca sti, dar mai bagam educatie la tineret, ca sa li se para acvaristica mai cool
Dane, asa ma sti tu pe mine, sa umblu cu contrafacutelea... Ce este in butoiasul ala "La trei prune" este productie proprie - adica banii mei, cumatrul meu, prunele cumparate pentru mine, butoiul meu, subsolul meu, paharul meu, ...



„Singurele lucruri care se intampla rapid intr-un acvariu sunt cele rele. Lucrurile bine facute se observa in timp si necesita rabdare, rabdare, rabdare...”
Nimeni
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 27/08/2014 01:19:42
Messages: 459
Location: Helsinki - Finland
IP:
Offline

Lucian wrote:Va garantez ca un rom mai bun ca asta nu am mai baut...


Nu ai incercat Stroh... ;)

Situatia in care te afli este consecinta faptelor si actiunilor tale!
Lucian
Administrator
[Avatar]

Joined: 20/12/2001 02:00:00
Messages: 6118
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Nimeni wrote:
Lucian wrote:Va garantez ca un rom mai bun ca asta nu am mai baut...


Nu ai incercat Stroh... ;)

recunosc ca aici m-ai prins. Iti trimit adresa pe mail

LE: din ce am gasit pare doar mai tare si nici nu am incredere in austrieci iar review-urile sunt mai bune pentru Plantation. Adresa de acasa ramane totusi aceiasi

This message was edited 1 time. Last update was at 08/01/2016 17:02:00



„Singurele lucruri care se intampla rapid intr-un acvariu sunt cele rele. Lucrurile bine facute se observa in timp si necesita rabdare, rabdare, rabdare...”
Shubi
CNC-ist de frunte

Joined: 25/03/2012 13:43:16
Messages: 2463
Location: Timisoara
IP:
Offline

Bah, ma bag si io, rom mai bun ca asta de mai jos n-am baut, productie ceha

image
Lucian
Administrator
[Avatar]

Joined: 20/12/2001 02:00:00
Messages: 6118
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Shubi wrote:Bah, ma bag si io, rom mai bun ca asta de mai jos n-am baut, productie ceha

Tu ai adresa mea asa ca nu mai trebuie sa ti-o dau, dar sa ai atentie mare cum ambalezi sticla


„Singurele lucruri care se intampla rapid intr-un acvariu sunt cele rele. Lucrurile bine facute se observa in timp si necesita rabdare, rabdare, rabdare...”
Shubi
CNC-ist de frunte

Joined: 25/03/2012 13:43:16
Messages: 2463
Location: Timisoara
IP:
Offline

La noi nu l-am gasit, poate ne aude cineva care sta-n Cehia
Lucian
Administrator
[Avatar]

Joined: 20/12/2001 02:00:00
Messages: 6118
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Shubi wrote:La noi nu l-am gasit, poate ne aude cineva care sta-n Cehia

atunci nu cred ca este buna e rea, e rea, eeeee...


„Singurele lucruri care se intampla rapid intr-un acvariu sunt cele rele. Lucrurile bine facute se observa in timp si necesita rabdare, rabdare, rabdare...”
dan.pavelescu
Liliacul
[Avatar]

Joined: 19/04/2011 15:50:00
Messages: 12935
Location: Bucuresti/Bruxelles
IP:
Offline

Stroh e o mizerie, am baut eu. Pe langa faptul ca are 80 de grade, iti termina ficatul instant..

I'm Batman!

The Forgotten Sands
Release the kraken!
Soupe de poisson

Mi te supui.
[WWW]
Lucian
Administrator
[Avatar]

Joined: 20/12/2001 02:00:00
Messages: 6118
Location: Bucuresti
IP:
Offline

dan.pavelescu wrote:Stroh e o mizerie, am baut eu. Pe langa faptul ca are 80 de grade, iti termina ficatul instant..

banuiam eu ca daca nu e la mine in bar este o mizerie

Pentru bauturi pe la 60 grade apelez la niste cunostinte din Medias

Vorbind serios nu prea am incredere in producatori de rom europeni... Romul original se face din trestie de zahar, punct, iar reclama ca importa melasa din tarile care cultiva trestie de zahar nu o cred nici picat cu ceara, asa ca toate astea europene sunt facute din fel de fel de ierburi si alcooluri dubioase cum era odata Halb Und Halb o porcarie Albaneza din ierburi de la care am avut cea mai crunta durere de cap din viata mea (iti dai seama ce m-a marcat de nu am uitat denumirea ).


„Singurele lucruri care se intampla rapid intr-un acvariu sunt cele rele. Lucrurile bine facute se observa in timp si necesita rabdare, rabdare, rabdare...”
stefanp
Moderator

Joined: 06/09/2011 17:31:23
Messages: 9473
Location: Falticeni/Iasi
IP:
Offline

Luciane, primesti vizite la domiciliu?
Ma intereseaza cu ce umpli sumpul ala

Zambesc chiar de traiesc in conditii austere, caci bucuria mea se trage din alte sfere ! Jurnal acvariu (proiect finalizat) | Unu' micu' pentru creveti (proiect finalizat) | Borcanu' lu' Grigore (proiect finalizat)
Incercare de aquascaping (proiect finalizat) | La munte - nano (finalizat) | Highway to hell (finalizat) | The great Danish | Dennerle tank

Romanian Aquascaping Contest 2016

Blog despre acvaristica

Despre Dennerle
[WWW]
 
Forum Index » Atelier (DIY) & Hardware
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com